40% stawki PIT odrzucono w pierwszym czytaniu

Opublikowano: 16.12.2012 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 622

W piątek Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu projekt ustawy zgłoszonej przez posłów SLD, przywracający 40-procentową stawkę podatku dochodowego od osób fizycznych.

Za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu głosowały kluby koalicji rządzącej. Przeciwko były kluby SLD, PiS i Solidarnej Polski. Większość posłów Ruchu Palikota wstrzymała się od głosu. Za odrzuceniem projektu SLD głosował jeden poseł RP, przeciwko było siedmioro.

Projekt autorstwa Sojuszu zakładał przywrócenie trzystopniowej skali podatkowej ze stawkami 18, 30 i 40 proc. (od 2009 r. w Polsce obowiązuje skala dwustopniowa ze stawkami 18 proc. i 32 proc.). W intencji autorów projektu nowe rozwiązanie miało zwiększyć obciążenie fiskalne najlepiej zarabiających.

Opracowanie: Bartosz Machalica
Źródło: Lewica


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. DS 16.12.2012 13:38

  Wiadomo że sami sobie i znajomym nie będą kasy zabierać

 2. Rozbi 16.12.2012 13:49

  Jeśli wprowadzą te stawki, albo zlikwidują podatek liniowy 19% (SLD ma taki postulat) to możemy liczyć się z bankructwem połowy firm jednoosobowych – które to firmy jednoosobowe są głównym płatnikiem podatku dochodowego do skarbu Państwa.

  Więc podwyższając podatki de facto podcinają gałąź na której sami siedzą.

  Nie słyszałem jeszcze o sytuacji gdzie podwyższenie podatków poprawiłoby sytuacje gospodarczą w kraju.

 3. papamobile 16.12.2012 14:47

  By żyło się lepiej, oczywiście:)

 4. LeeFak 16.12.2012 14:49

  I odrazu wiadomo o co POlszewikom chodzilo..Obciazyc lud a szlachte pominac ;p

 5. goldencja 16.12.2012 17:33

  Dobrze. Ciekawe jaki następny porypany pomysł będą próbowali przeforsować.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.