38-letnia nauczycielka ze Słowacji zmarła po szczepieniu

Opublikowano: 13.03.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2648

Nauczycielka z liceum na Słowacji zmarła dwa tygodnie po zaszczepieniu się szczepionką na koronawirusa AstraZeneca – poinformowała w piątek słowacka telewizja.

„AstraZenecą szczepieni są tylko nauczyciele. Zmarła 38-letnia nauczycielka była gotowa na skutki uboczne szczepionki, ale zaskoczyła ją ich intensywność. Mówiła w jednym z programów w słowackiej telewizji pod koniec lutego, że bardzo boli ją głowa, ma gorączkę, bóle stawów. Kilka dni później kobieta została przyjęta do szpitala, gdzie zmarła” – podano w komunikacie.

Według wstępnych ustaleń, o których poinformowała słowacka telewizja, kobieta zmarła w wyniku obrzęku mózgu, trombofilii i zatorowości płucnej. Jednak ojciec zmarłej twierdzi, że zgon wywołała szczepionka AstraZeneca.
Trudna sytuacja na Słowacji

Do Państwowego Instytutu Kontroli Leków na Słowacji wpłynęło ponad 800 zgłoszeń dotyczących niepożądanych reakcji na szczepionkę, ale wcześniej nie odnotowano zgonów.

Komentując ten przypadek, instytut opublikował dane dotyczące stosowania szczepionek AstraZeneca w kraju. „Ta modyfikacja ABV 2856 trafiła na Słowację 5 lutego w ilości 216 opakowań, czyli 21 600 dawek. Była to pierwsza dostawa szczepionki AstraZeneca do kraju” – poinformował słowacki regulator.

Jednak, jak twierdzą media, „związek między śmiercią a preparatem nie został ustalony”.

Na Słowacji utrzymuje się trudna sytuacja epidemiologiczna, liczba nowych pacjentów z koronawirusem i zgonów wywołanych przez SARS-CoV-2 jest jedną z największych na świecie na milion mieszkańców. W ostatnich tygodniach każdego dnia umiera średnio około 100 osób. Szpitale w kraju są przepełnione, więc wiele zarażonych osób zostało przejętych przez sąsiednią Polskę i Niemcy.

Według stanu na 12 marca, szczepionkę przeciwko COVID-19 otrzymało już 388,5 tys. osób, w tym 208,5 tys. drugą dawkę. Populacja Słowacji liczy sobie 5,46 mln osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Cosmo 13.03.2021 14:27

    Tam tez nauczycieli szczepią astrą? Ciekawe. Czyżby była przeznaczona do wybicia starszych nauczycieli uczonych w bardziej cywilizowany sposób i bardziej odpornych na propagandę i manipulacje ? Czy w innych krajach tez szczepi się belfrów astrą czy to tyko przypadek ?

  2. kufel10 14.03.2021 01:23

    Paradoksalnie można rzec – per aspera ad astra ! Ja myślę, że wszystkich kupujących w bjerdąkach, lildach i innych zagranicznych sklepach trzeba wyszczepić, w Polsce powinni pozostać tylko ludzie myślący i patrioci.

  3. Wolfman 14.03.2021 08:42

    Kufel to co kilka tysięcy ludzi, a reszta do piachu? Żyłbyś w pustym kraju, który by sobie ktoś przejął

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.