30 551 zgonów poszczepiennych w Europie

Opublikowano: 26.11.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2060

Do oficjalnej bazy danych Unii Europejskiej zgłoszono łącznie 30 551 zgonów i 1,1 miliona niepożądanych odczynów spowodowanych szczepionkami COVID-19. Dane z witryny Europejskiej Agencji Leków do 13 listopada pochodzą z raportów dotyczących szczepionek przeciwko COVID-19 firm Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson i AztraZeneca.

Z kolei amerykańska strona dotycząca zgłoszeń odczynów poszczepiennych CDC’s Vaccine Adverse Events Reporting System (VAERS) do 12 listopada zanotowała 18 853 zgonów i 1,7 miliona niepożądanych zdarzeń.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej USA jednak zwraca uwagę, że raport VAERS nie dokumentuje związku między szczepionką a niepożądanymi zdarzeniami poszczepiennymi.
Ponadto HHS zauważa, że VAERS jest „pasywnym” systemem zgłaszania i „otrzymuje raporty tylko o niewielkiej części rzeczywistych odczynów poszczepiennych”. Potwierdzeniem tego jest „Raport Lazarusa” z którego wynika, że ​​VAERS reprezentuje tylko 1% odczynów poszczepiennych spowodowanych szczepionką COVID-19.

Wielu pracowników służby zdrowia ujawniło również, że dostali instrukcje od swoich przełożonych, aby nie zgłaszali do VAERS żadnych szkód spowodowanych przez szczepionki.

Światowa Organizacja Zdrowia WHO również posiada bazę danych http://vigiaccess.org/, która zestawia „niepożądane odczyny poszczepienne” w której zarejestrowano ponad 2,5 miliona zdarzeń niepożądanych związanych ze szczepionkami COVID-19. Podział reakcji można znaleźć, wpisując „szczepionkę przeciwko Covid-19” w polu wyszukiwania witryny.

Na podstawie: EMA.Europa.eu, VAERS.HHS.gov, OpenVAERS.com, Adrreports.eu, Vigiaccess.org
Źródło: WiciPolskie.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 14 , średnia ocena wartości wpisu: 4,79 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. KubaD. 26.11.2021 13:02

    Czy ktoś ma może linka do strony, gdzie opisują testy wiadomo czego na fretkach?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.