Wieści z Japonii

Opublikowano: 20.04.2011 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1352

JAPONIA. 15 kwietnia poinformowano, że z elektrowni cały czas przedostają się do środowiska radioaktywne pierwiastki.

W piątek, 17 kwietnia, Atomic Energy Society of Japan oznajmiła, że stopione fragmenty prętów paliwowych spłynęły na dna trzech reaktorów elektrowni atomowej Fukushima 1 i teoretycznie mogą przepalić zbiorniki ciśnieniowe, jeśli operacja wpompowywana tam wody zostanie poważnie zakłócona.

Jeśli zbyt wiele stopionych prętów zgromadzi się na dnie, mogą wygenerować wystarczającą temperaturę, aby przetopić się przez zbiornik ciśnieniowy, co poskutkuje w masowym radioaktywnym skażeniu środowiska.

Według TEPCO po 3 miesiącach poziom promieniowania zacznie się zmniejszać. Przez następne 3 do 6 miesięcy trzeba będzie ograniczyć wycieki skażonej wody. 9 miesięcy zajmie całkowite wygaszenie reaktorów (warto przypomnieć wcześniejsze zapewnienia lobby atomowego, że w razie awarii następuje automatyczne wyłączenie reaktora, okazało się to półprawdą – co prawda reakcja łańcuchowa wygasa, ale nadal wytwarza się kilka megawatów ciepła w wyniku samoistnych rozpadów co prowadzi do przegrzania rdzenia jeśli zawiedzie system chłodzenia). Kolejny krok to przykrycie budynku reaktora i odkażanie skażonych terenów.

Nie wiadomo kiedy dziesiątki tysięcy ewakuowanych ludzi będą mogły wrócić do domów. Podobno niektórzy będą mogli wrócić w ciągu 6-9 miesięcy.

Jak poinformowała agencja Kyodo, firma TEPCO jest gotowa wypłacić pierwsze odszkodowania. Każda rodzina ma dostać milion jenów (ok. 8 tysięcy euro).

Źródło: Inicjatywa Antynuklearna


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. dox888 20.04.2011 11:56


  Dlaczego tak perfidnie ładnie kłamiecie.
  “po 3 miesiącach poziom promieniowania zacznie się zmniejszać”.
  a TE 3 pierwsze miesiace, to znaczy, ze nastapil wybuch , wydostało sie i nic wiecej?
  cały czas rośnie promieniowanie ,a kazdy ignoruje fakty.

  “W poniedziałek wieczorem TEPCO przekazało, że wykryło wysoki poziom radioaktywności pochodzący z basenu na zużyte paliwo w bloku nr. 2, co wskazuje na to, że albo pręty paliwowe w basenie zostały uszkodzone, albo para zawierająca materiał radioaktywny rozpuszcza się w wodzie basenu.

  Pomiary to 160.000(!) bekereli na cm(!) sześcienny cezu-134, 150.000(!) bekereli na cm^3 cezu-137 i 4100 bekereli na cm^3 radioaktywnego jodu-131. A teraz uwaga. Normalny poziom wynosi 0.01 bekerela na cm^3.”

  http://enenews.com/radiation-skyrockets-2-spent-fuel-pool-30000000-times-above-normal-15000-times-troubled-4-pool


  zreszta te 3mc, to tereotyczna fikcja. byle uspokoic masy.

 2. eandra 20.04.2011 12:14

  Mówienie prawdy jest kosztowne ekonomicznie…

  http://enenews.com/color-corrected-webcam-photo-shows-radioactive-steam-rising-fukushima-photos

  wraz z komentarzami, warto przejrzeć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.