27-letni mężczyzna uciekł z obozu internowania

Opublikowano: 03.12.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2043

Policja Terytorium Północnego w Australii prowadzi śledztwo po tym, jak 27-letni mężczyzna uciekł z obozu kwarantannowego Howard Springs. Według policji, przejeżdżający kierowca zauważył mężczyznę wspinającego się po ogrodzeniu obiektu.

Policja szukała zbiega przez całą noc, zanim znalazła go tuż przed północą. Mężczyzna został odesłany do Howard Springs, gdzie przeszedł test PCR. Od tego czasu uzyskał negatywny wynik testu na COVID-19. Policja nadal prowadzi śledztwo, starając się ustalić kto był zaangażowany w odebranie mężczyzny poza placówką internowania cowidowego. Policja prosi każdego, kto był świadkiem incydentu lub ma jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc, o skontaktowanie się z nią.

Ucieczka mężczyzny następuje, gdy Terytorium Północne nadal boryka się z największą jak dotąd epidemią COVID, w której wykryto 52 przypadki. Incydent nie jest pierwszym przypadkiem ucieczki osoby z obozu kwarantanny w Howard Springs. W środę rano czasu australijskiego tamtejsza policja schwytała trzech nastolatków, którzy wspięli się po ogrodzeniu obozu przymusowej kwarantanny Howard Springs i zbiegli.

Nastolatkowie mają odpowiednio 15, 16 i 17 lat. Nie chorowali, mieli negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa, lecz byli przetrzymywani w Centrum Narodowej Odporności Howard Springs ze względu na kontakt z zakażonymi. W środę rano cała trójka została aresztowana po pieszym pościgu na obrzeżach Palmerston. Po tym jak zostali ujęci, policjanci gorączkowo upewniali się, czy nie mieli kontaktu z okolicznymi mieszkańcami.

„Zagrożenie dla zdrowia społeczności było bardzo niskie, co daje powody do pocieszenia” – uspokajał opinię publiczną Michael Gunner z regionalnego rządu. „Ale nie ma absolutnie żadnego usprawiedliwienia dla działań tej trójki dzisiejszego ranka” – dodał.

W obozie koncentracyjnym więzieni są ludzie z pozytywnymi wynikami testów na COVID-19 z regionu Katherine, a także podróżni powracający drogą lotniczą do kraju. Gunner przyznał, iż przymusowa izolacja okazała się „dość trudna dla niektórych osób przyzwyczajonych do bycia blisko rodziny i społeczności”. Dodał, że schwytani nastolatkowie prawdopodobnie z powodu swojego zuchwałego wyczynu będą musieli przebywać w obozie dłużej.

Policja zapewnia, że wkrótce zwiększy się zasięg kamer monitorujących ogrodzenie. Poinformowała także, że za naruszenia poleceń władz sanitarnych w obozie nałożone zostały dotychczas grzywny w łącznej wysokości ponad 5 tysięcy dolarów amerykańskich.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: ABC.net.au, PCh24.pl
Źródło: Goniec.net

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Za arbitralne administracyjne uwięzienie w obozie koncentracyjnym wystawiane są aresztowanym rachunki 2500 AUD (ok. 7500 PLN) dla osób indywidualnych i 5000 AUD (ok. 15 000 PLN) dla rodzin. Można dostać zniżkę 50%, ale bezrobocie i brak oszczędności nie zwalnia z nakazu zapłaty – czyli najubożsi mogą wpaść w spiralę zadłużenia i biedę. Aresztowani obywatele mają mniejsze prawa od aresztantów podejrzanych o przestępstwa – ci nie muszą płacić za pobyt w areszcie, a gdy nie zostanie im udowodniona wina, otrzymują odszkodowania. Więźniowie kwarantannowi, którzy trafiają do obozu nawet wtedy, gdy mają negatywne wyniki testów, muszą płacić za swoje uwięzienie bez nakazu sądu i pozbawianie praw obywatelskich.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.