27 000 kur ugotowało się żywcem na fermie drobiu

Opublikowano: 30.04.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1297

Ponad 27 000 kur ugotowało się żywcem na fermie drobiu w Leicestershire. Zwierzęta hodowlane zginęły przez błąd komputera, który doprowadził do awarii systemu wentylacji.

Sąd Leicester Magistrates’ Court nałożył właśnie karę na firmę Hudson & Sanders, która zarządzała fermą drobiu w Leicestershire i gdzie, z uwagi na błąd komputera, ugotowało się żywcem ponad 27 000 kur. Do awarii systemu komputerowego i, co za tym idzie, awarii systemu wentylacyjnego, doszło dwa lata temu, a firma Hudson & Sanders została ukarana za niedotrzymanie wymogów bezpieczeństwa grzywną w wysokości £44 000. W momencie incydentu na fermie Hose Lodge Farm w Colston Bassett przebywało 50 000 kur hodowanych na mięso – ok. 23 000 kur udało się uratować, ale na skutek awarii systemu regulującego przepływ powietrza i znacznego wzrostu temperatury, większość z nich bardzo cierpiała.

Niestety okazuje się, że do tragedii, na skutek której w męczarniach zginęły tysiące kur, doprowadził czynnik ludzi i zaniedbania. Przede wszystkim alarm rozbrzmiał dopiero w momencie, gdy temperatura na fermie wzrosła do 37°C, a powinien on się uruchomić już przy temperaturze 27°C. Firma Hudson & Sanders nie zapewniła także wystarczającej liczby pracowników do opieki nad kurczakami, a ci, którzy pracowali na fermie, nie zostali odpowiednio przeszkoleni na wypadek wystąpienia problemów. Okazało się, że już sześć miesięcy przed wystąpieniem incydentu, w listopadzie 2019 r., farmę odwiedził weterynarz z the Animal and Plant Health Agency, który wyraził obawy w związku z brakiem odpowiedniego personelu i planu wentylacji fermy.

„To był okropny, ale na szczęście rzadki incydent pod względem skali niepotrzebnego cierpienia. Mamy jednak nadzieję, że wysokość grzywny skłoni firmy działające w tym sektorze do przeglądu swoich działań, aby upewnić się, że dysponują odpowiednią kadrą i procedurami, aby uniknąć powtórzenia się tak niepokojącej awarii” – zaznaczył Gary Connors z lokalnego councilu.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

6

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.