265 mln euro kary za naruszenie prywatności użytkowników „Facebooka”

Opublikowano: 29.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2149

Komisarz Ochrony Danych (DPC) nałożyła karę na spółkę-matkę „Facebooka” za brak ochrony milionów danych osobowych użytkowników „Facebooka”, takich jak numery telefonów i adresy e-mail, przed „wyskrobywaniem” i publikowaniem w internecie. Łączne grzywny wydane przeciwko Meta w ciągu ostatnich 18 miesięcy to ponad 900 milionów euro.

Najnowsze dochodzenie DPC w sprawie Meta rozpoczęło się w kwietniu ubiegłego roku “na podstawie doniesień medialnych o odkryciu zestawionego zbioru danych osobowych Facebooka, który został udostępniony w internecie”. Opublikowane zostały dane osobowe 533 milionów użytkowników serwisu.

Dane, które zostały znalezione na stronie internetowej dla „hakerów”, zawierały nazwiska, numery telefonów, lokalizacje, daty urodzenia i adresy e-mail użytkowników Facebooka. Meta powiedziała, że dane zostały „wyskrobane” z „Facebooka”.

Komisarz Ochrony Danych nakazał Mecie podjęcie działań naprawczych, aby zapewnić, że „skrobanie” nie będzie się powtarzać. Ponadto nałożono kary administracyjne w łącznej wysokości 265 mln euro. Grzywna została uzgodniona z innymi unijnymi regulatorami danych.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Standard.co.uk, Radio Maryja
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.