25 lat więzienia za prowokowanie do zamieszek

Opublikowano: 19.08.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 279

Wenezuelski rząd odebrał opozycji prawa, które otrzymała w wyniku wyborów parlamentarnych w grudniu 2015 roku. Opanowane przez przeciwników obecnej władzy Zgromadzenie Narodowe straciło w lipcu bieżącego roku swoją pierwotną funkcję i utworzono nowe Zgromadzenie Ustawodawcze. Prezydent Nicolas Maduro nazwał ten zabieg próbą ratowania kraju przed upadkiem. Nowy organ chce teraz zaprowadzić pokój na ulicach miast dzięki ustawie, która pozwoli zamykać w więzieniach osoby prowokujące do zamieszek.

W kraju Ameryki Łacińskiej od wielu miesięcy trwają zamieszki na ulicach, ginie coraz więcej ludzi i popełniane są morderstwa polityczne. Nastroje dodatkowo radykalizuje bieda, głód i silna krytyka władzy z zewnątrz. Tamtejsza waluta radykalnie straciła na wartości – na początku sierpnia, na czarnym rynku za jednego dolara amerykańskiego można było kupić 13 tysięcy boliwarów. Z kolei niedobór żywności jest tak poważny, że w jednym z zoo ukradziono dwa pekariowce obrożne a zwierzęta te najprawdopodobniej zostały zjedzone, jak twierdzi policja.

Odkąd powołano Zgromadzenie Ustawodawcze, rząd miał zajmować się rozwiązaniem trudnej sytuacji w kraju. Tymczasem zaczęto od usuwania ze stanowisk przeciwników politycznych, a teraz zapowiedziano ustawę przeciwko szerzeniu nienawiści i dyskryminacji. Z dużym prawdopodobieństwem zostanie ona wymierzona przeciwko protestującym i opozycji. Prezydent Nicolas Maduro powiedział kilka dni temu, że każdy kto będzie szerzył nienawiść na ulicy zostanie złapany przez służby porządkowe i trafi do więzienia na 15-25 lat.

Od ponad tygodnia Wenezuela robi wszystko, aby państwowe stanowiska zajmowali tylko zwolennicy rządu. Kryzys póki co trwa, ale może być jeszcze gorzej. Stany Zjednoczone mogą nakładać kolejne sankcje, zaś Donald Trump powiedział niedawno, że ma przygotowaną opcję militarną dla Wenezueli. Jego wypowiedź zasiała obawy przed potencjalnym atakiem i zarządzono przygotowania do manewrów wojskowych, które odbędą się w dniach 26-27 sierpnia.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
8pasanger
Użytkownik

Widocznie Allende zza grobu zadzwonił do Maduro i powiedział co trzeba zrobić, żeby nie podzielił jego losu gdy CIA robi wszystko by go obalić.Może też Maduro przeczytał ,,Victory” Schweizera?