23% Polaków rozważa emigrację w przypadku eskalacji wojny

Opublikowano: 18.10.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1465

Niemal jedna czwarta Polaków rozważała wyjazd z ojczyzny w związku z sytuacją zagrożenia bezpieczeństwa w Europie Wschodniej w związku z zaostrzeniem sytuacji wokół Ukrainy – wynika z opublikowanych 17 października wyników badania SW Research przeprowadzonego na zlecenie portalu Rp.pl.

Na pytanie, które brzmiało „Czy w związku z sytuacją zagrożenia bezpieczeństwa w naszej części Europy rozważała Pani/rozważał Pan wyjazd z Polski?”, twierdząco odpowiedziało 23 proc. respondentów, z czego 6,2 proc. „zdecydowanie tak”, zaś 16,8 proc. „raczej tak”.

„Osoby z wykształceniem średnim najczęściej (38 proc.) skłaniają się w stronę pozostania w kraju. Niepewną chęć nieopuszczania Polski w związku z panującą sytuacją zagrożenia wyraziły 4 na 10 osób (41 proc.) z dochodem nieprzekraczającym 2000 zł netto, a także niewiele niższy odsetek badanych (40 proc.) mieszkających w miastach poniżej 20 tys. mieszkańców” – skomentowała wyniki badania Senior Project Manager w SW Research, Wiktoria Maruszczak.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. kufel10 18.10.2022 23:31

  I gdzie wyjadą? Do holenderskich kontenerów z kiblem w wiadrze pod drzewem zbierać szparagi na kolanach? A może do zapleśniałych klitek w GB śpiąc na pryczach na trzy zmiany i zamiatając fekalia pod magazynami? Poddańcza mentalność uległego chłopka pańszczyźnianego. Jedna pani chyba jej Kasia było słusznie powiedziała i tak chłopki powinny postępować: “ogłoszą wojnę ale nikt nie przyjdzie”.

 2. Venom 19.10.2022 07:28

  Kufel10jak czytam takie komentarze jak twoje to poprostu ,mnie rozpierdziela twoja głupota,wyjadą do holenderskich kontenerów ,człowieku który nawet chyba niebylo w żadnym innym kraju niż Polska ,nie nie wyjadą do kontenerów ,wyjadą do o wiele lepszych warunków niż w Polsce ,dozaplesnialych klitek w UK ,niejeden chciałby mieć taką klitkę,a ty siedz sobie na dupę w Polszy bo niż niema Polski jest Poksza ,i tak jak wielu innych będziecie dla Ukraińców jak miesoarmaatnie na wojnie ,i jak większość z was umrzecie w nieswoim kraju za sprawę która niejest waszą ,a elita będzie popijać szampana wraz zelenkim i jego żonka będą sobie robić sesje dla czasopism zachodnich podczas tak straszliwej wojny ,miłego życia

 3. Stary Kulas 19.10.2022 13:22

  Czytam i czytam, ale jakoś nie widzę w tym pytaniu nic o pogarszaniu się sytuacji tylko o planach NA DZISIAJ.

 4. kufel10 22.10.2022 04:00

  @Venom ło jeje jeje, nadepnąłem na odcisk taniemu niemieckiemu wyrobnikowi śpiącemu w tekturowych kontenerach a w “pokszy” udającemu biznesmena w rozklekotanym bełemwu z kierownicą po prawej stronie? Mnie się w tym kraju żyje dobrze i dostatnio, chwalę ten kraj jak i rząd, który daje mi wiele możliwości (daje każdemu tylko nie wszyscy potrafią korzystać), niejeden z was – emigrantów zlewozmywakowych chciałby się ze mną zamienić ale wara od mojego koryta, do garów, do miotły ! Trzeba się było uczyć a nie walić harnasie pod blokiem i oglądać telewizor 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.