22,6% inflacji w Niemczech

Opublikowano: 14.04.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2402

W marcu ceny hurtowe w Niemczech rosły w rekordowym tempie. W porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku ceny hurtowe wzrosły o 22,6%, jak poinformował we wtorek Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden.

Jest to najwyższy wzrost od czasu rozpoczęcia obliczeń w 1962 roku. W lutym wskaźnik był już wysoki na poziomie 16,2%. Z miesiąca na miesiąc ceny hurtowe wzrosły o 6,9%, co jest kolejnym rekordowym wzrostem.

Nasze modele wskazują na poważne kłopoty, jakie czekają Niemcy, a to atakowanie Rosji ma na celu odwrócenie uwagi od trwającego załamania europejskiej gospodarki. Ujemne stopy procentowe od 2014 roku zniszczyły fundusze emerytalne i unaoczniły, że banki centralne nie mogą dłużej kontrolować gospodarki.

Dodajmy do tego śmiertelne ograniczenia covidowe, które zadały poważny cios łańcuchom dostaw, i mamy receptę na totalną katastrofę gospodarczą, która znajduje odzwierciedlenie w stopach inflacji, które następnie prowadzą do niepokojów społecznych.

Na podstawie: ArmstrongEconomics.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.