2 biliony dolarów straty megakorporacji BlackRock

Opublikowano: 26.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1476

BlackRock to najpotężniejsza firma finansowa, jaka kiedykolwiek istniała. Ale mimo, że w 2021 roku zarządzała ponad 10 bilionów dolarów, jest znacznie gorzej niż rok temu, a zarządzane aktywa spadły do ​​poniżej 8 bilionów dolarów w trzecim kwartale 2022 roku, co oznacza spadek o ponad 20 procent.

Czy BlackRock, jak twierdzą niektóre strony internetowe, znajduje się w trudnej sytuacji egzystencjalnej, a nawet na drodze do bankructwa? Absolutnie nie. Obecna strata jest wynikiem strategii, w którą sam BlackRock jest mocno zaangażowany i która ma dwa cele: zniszczenie klasy średniej i wprowadzenie nowego systemu monetarnego. Oto tło tych działań…

BlackRock został założony w Nowym Jorku w 1988 roku. Dzięki deregulacji w globalnym systemie finansowym, firma rozwinęła się w największego zarządzającego aktywami na świecie w ciągu trzech dekad. Głównym udziałowcem BlackRock jest firma Vanguard. Obie firmy razem są głównymi akcjonariuszami sześciu z następujących ośmiu największych zarządzających majątkiem na świecie, a także jednymi z głównych akcjonariuszy największych światowych firm cyfrowych, Apple, Amazon, Alphabet i Microsoft. Ponadto BlackRock posiada najbardziej kompleksowy system analizy danych finansowych na świecie z siecią komputerową Aladdin, z którego korzystają również największe banki centralne od czasu światowego kryzysu finansowego 2007/08, który uczynił BlackRock najważniejszym doradcą w tym czasie.

Ponieważ BlackRock i Vanguard mogą wpłynąć na prawie każdy rynek na świecie na swoją korzyść, obie firmy mają decydujący wpływ na politykę pieniężną banku centralnego. Tak więc decyzja, którą podjął bank centralny kilka miesięcy temu, aby zakończyć luźną politykę pieniężną i podnieść stopy procentowe, w żadnym wypadku nie jest decyzją podjętą przeciwko BlackRock i Vanguard.

Ale dlaczego dwaj giganci finansowi prowadzą politykę, która zmniejsza ich własne aktywa? Z dwóch powodów.

Z jednej strony najbardziej udanym modelem biznesowym ostatnich dwóch dekad jest model gospodarki platformowej. Firmy takie jak Amazon, Uber, Airbnb, Booking.com, MyHammer czy Lieferando są nie tylko niezwykle dochodowe, ale także żyją z niszczenia małych i średnich firm. Na przykład Amazon doprowadził do bankructwa setki tysięcy detalistów na całym świecie, a Uber tyle samo firm taksówkarskich. Obecna polityka pieniężna banków centralnych – podwyższenie stóp procentowych – powoduje, że średnie spółki znajdują się pod jeszcze większą presją niż dotychczas, a dużym platformom, które z łatwością radzą sobie z przejściowymi stratami, kolejnymi przejęciami, a co za tym idzie jeszcze większym rynkiem wzrostem potęgi dla nich i dla BlackRock w przyszłości.

Z drugiej strony nasz globalny system finansowy jest zepsuty i nie da się go utrzymać przy życiu na dłuższą metę. Dlatego w tle przygotowywany jest nowy system oparty na cyfrowym pieniądzu centralnym. Pożyczki powinny zostać wycofane z banków komercyjnych i przekazane wyłącznie w ręce banków centralnych. Ale to oznacza koniec wszelkiej wolności finansowej, a tym samym koniec demokracji. Aby narzucić ludziom ten system, trzeba wpędzić ich w społeczne, ekonomiczne i finansowe trudności. Obecna polityka pieniężna również to osiąga. Napędza inflację w warunkach najwyższego poziomu zadłużenia w historii, utrudnia obsługę kredytów, a także tworzy armię bezrobotnych, którzy ostatecznie, z czystej desperacji, będą gotowi zaakceptować każdy system monetarny, nieważne jak niedemokratyczny.

Więc jeśli BlackRock obecnie ponosi straty, to jest to nic innego jak manewr strategiczny, którego jasnym celem jest bycie jeszcze bogatszym i jeszcze potężniejszym niż wcześniej pod koniec okresu suszy.

Autorstwo: Ernst Wolff
Tłumaczenie: Paweł Jakubas
Źródło zagraniczne: Apolut.net
Źródło polskie: Bibula.com

9

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. emigrant001 26.11.2022 11:55

  walka o gotówke to walka o własną wolność nawet w bardzo wąskim rozumieniu

 2. Dorota Nawigatorka 26.11.2022 14:28

  Ernst Wolff- lubię tego gościa, niezwykła umysłowość i umiejętność odsiewania ziaren od plew.
  Miejmy nadzieję, że po prostu nie uda im się. Tak zaprojektowana akcja niszczenia musi być rozciągnięta w czasie. Zdesperowani ludzie- bezrobotni i wszyscy ci, którzy wypadną z systemu będą mieli trochę czasu na przemyślenia i zorganizowanie się.
  Jeśli choćby część z nich nie pójdzie w nienawiść, walki, czy protesty, a zacznie budować nowe, to to nowe zdąży urosnąć i dać przykład pozostałym.
  Jak zwykle i w każdej dziedzinie poziom świadomości zadecyduje, jak to się potoczy i skończy.

 3. replikant3d 26.11.2022 15:32

  ,,Dorota Nawigatorka,, Elity od dekad to robią. Doskonale też wiedzą o tym co piszesz. Po to są uchwalane w tajemnicy ustawy ,,zamordystyczne,, by w porę zablokować ,,nowe myślenie,, Właśnie dlatego by temu zapobiec cała ta ,,akcja,, odbywa się równocześnie na całym świecie. Elity są obłąkane, ale nie głupie. psychole też mogą być bardzo inteligentni. Popatrz na historię tyranów. To byli baaaardzo inteligentni, cwani i bezwzględni ludzie.

 4. Szwęda 26.11.2022 16:42

  Nawigatorka,
  To co piszesz to przebudzenie i organizowanie społeczeństw to powinno już się zacząć dekady temu. Dzisiaj jest już pozamiatane. Wielu ludzi może tego tak nie widzi ale to też działanie tych potworów w ludzkiej postaci – działanie stopniowe, rozciągnięte w czasie z oknami Overtona po to właśnie żeby za dużo ludzi w zbyt krótkim czasie się nie zorientowało jaki los potwory nam szykują.

 5. kufel10 27.11.2022 06:05

  @ replikant3d – dlaczego nazywasz te plewy “elitami” jeszcze z wielkiej litery? Masz mentalność typowego parobka-kredyciarza, taniego zbieracza szparagów, jak można być całe życie pod butem swojego pana ? Przecież to urąga ludzkiej naturze.

 6. Dandi1981 27.11.2022 10:05

  .Pieniadz juz od 20 lat jest vitrtualny dla szarych zjadaczy chleba , pracujesz w firmie i mowisz ze chcesz wyplate w gotowce a oni ze tylko wyplata na konto. Pozniej wyciagasz gotowke z bankomatu ale i tak wiedza ile zarabiasz , a taka prostytutka, hadlarz narkotykami, wpisuja dochod 0.
  Pieniadze z haraczy , porwan,lapowek nie beda w formie gotowki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.