234 obywateli Kanady wydostało się ze Strefy Gazy

Opublikowano: 13.11.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1313

Global Affairs Canada twierdzi, że w niedzielę 234 Kanadyjczyków, stałych mieszkańców i uprawnionych członków ich rodzin, przedostało się z Gazy do Egiptu. Nastąpiło to po ponownym otwarciu przejścia granicznego w Rafah po dwudniowym zamknięciu, co umożliwiło obcokrajowcom ucieczkę z terytorium ogarniętego wojną.

Kobieta, której ojciec sześć razy próbował uciec z oblężonej Strefy Gazy, powiedziała, że ​​w niedzielę w końcu udało mu się bezpiecznie uciec. Dalia Salim twierdzi, że jej 66-letni ojciec przekroczył w niedzielę granicę z jej wujkiem, który jest obywatelem USA.

Jednak nie wszyscy powiązani z Kanadą, którzy wyrazili zgodę na opuszczenie Gazy, przekroczyli granicę. Global Affairs potwierdziło wcześniej, że od piątku 266 obywateli Kanady, stałych mieszkańców i ich rodzin, otrzymało zezwolenie na podróż.

Ambasada Kanady w Egipcie pomaga osobom, które przekroczyły granicę, zapewnić transport do Kairu, a także wyżywienie i zakwaterowanie do czasu ustalenia planów podróży.

Najnowsze dane dotyczące osób uciekających z Gazy wskazują, że w zeszłym tygodniu granicę przekroczyło 107 osób.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu odrzucił pilne międzynarodowe wezwania do zawieszenia broni, chyba że obejmie ono uwolnienie wszystkich zakładników schwytanych przez Hamas.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.