16-latek aresztowany za podpalenie izraelskiej flagi

Opublikowano: 30.04.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1570

Policja z Montrealu (Kanada) aresztowała 16-letniego chłopca w związku z zerwaniem i podpaleniem izraelskich flag przed żydowską szkołą podstawową na przedmieściu West Island. Flagi zostały zainstalowane na płotach szkoły Fundacji Hebrajskiej w Dollard-des-Ormeaux, w związku z obchodami Dnia Niepodległości Izraela.

Później w mediach społecznościowych opublikowano film przedstawiający mężczyznę zrywającego, a następnie podpalającego flagi z podpisem: „Nie boję się żadnych Żydów i nie obchodzą mnie żadne »obietnice«”.

Policja twierdzi, że śledczy z wydziału ds. przestępstw z nienawiści aresztowali chłopca w czwartek pod zarzutem wykroczenia, kradzieży i podpalenia. Policja twierdzi, że możliwe są kolejne aresztowania. Policja wzmocniła bezpieczeństwo w okolicy, a szkoła wydała oświadczenie, że zawsze ma ochronę w budynku.

Chociaż policja z Montrealu powiedziała, że ​​jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy incydent był motywowany nienawiścią, traktuje tego typu incydenty bardzo poważnie. Hank Topas, dyrektor regionalny B’Nai Brith Canada w Quebecu, powiedział, że organizacja ma nadzieję, że był to odosobniony incydent.

Osoba, która opublikowała wideo w Internecie, dodała później kilka komentarzy na swoich „Instagram Stories”, nazywając izraelską flagę „znakiem ucisku i tyranii”. „Nie mamy nic przeciwko Żydom, Żydzi są naszymi braćmi w religii, ale nie lubimy syjonistów” – napisała.

Sameer Zuberi, poseł Pierrefonds-Dollard, nazwał nagranie z płonącą flagą „szokującym i odrażającym”. „Nienawiść, nietolerancja i antysemityzm absolutnie nie mają miejsca w naszej społeczności ani w naszym kraju” – powiedział, dodając, że „osoba, która to zrobiła, musi zostać pociągnięta do odpowiedzialności”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.