15 mln funtów dla nielegalnych imigrantów

Opublikowano: 07.01.2015 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 327

Wydatki, które generują imigranci to nie tylko koszty pomocy społecznej, dotacje budżetowe, zasiłki i lokale socjalne. Przekonała się o tym Wielka Brytania, która w ciągu ostatnich trzech lat wydała 15 milionów funtów na odszkodowania dla nielegalnych przybyszów.

Odszkodowania są wynikiem nieudolności urzędników, przez ich błędy popełniane w pracy wielu nielegalnych imigrantów trafiło do więzień i aresztów w sposób niezgodny z brytyjskim prawem, w związku z czym żądają oni rekompensat finansowych. Przetrzymywanie przybyszów, którzy złamali przepisy imigracyjne UK w aresztach lub więzieniach jest powszechną praktyką mającą na celu zapobiec ucieczkom takich osób. Następstwem zatrzymania jest często deportacja do kraju pochodzenia. W rezultacie odszkodowania często trafiają do osób, które już nie przebywają na terytorium Zjednoczonego Królestwa.

Koszty ponoszone przez UK z tytułu odszkodowań idą w miliony funtów. Tylko w bieżącym roku wypłacono nielegalnym imigrantom 4,8 milionów, w 2013 r. było to 5 milionów a rok wcześniej 4,5 miliona funtów.

Rzecznik brytyjskiego Ministerstwa Służb Zagranicznych poinformował, że przypadki zatrzymania imigrantów w odosobnieniu są rozwiązaniem ostatecznym. „Takie środki stosujemy jedynie wtedy, kiedy dana osoba nie chce dobrowolnie opuścić kraju, albo kiedy istnieje ryzyko, że nie będzie przestrzegać zasad zwolnienia warunkowego” – wyjaśnił.

Na podstawie: polishexpress.co.uk
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o