1,5 miliona od rządu Trudeau na ochronę imprez LGBTQ2S+

Opublikowano: 06.06.2023 | Kategorie: Polityka, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1629

Kanadyjska telewizja CTV News dowiedziała się, że rząd federalny przekaże 1,5 miliona dolarów organizacjom Pride w całym kraju na zwiększenie środków bezpieczeństwa podczas parad i innych wydarzeń w tym roku.

Fundusze, które zostaną ogłoszone przez Marci Ien (minister ds. kobiet i równości płci oraz młodzieży), zostaną przekazane Fierté Canada Pride w celu dystrybucji wśród lokalnych organizatorów wydarzeń, którzy ubiegają się o pomoc.

W połowie maja krajowe stowarzyszenie kanadyjskich organizacji Pride przesłało rządowi federalnemu „propozycję finansowania awaryjnego” z prośbą o 1,5 miliona dolarów na pokrycie zwiększonych kosztów bezpieczeństwa i ochrony „wynikających z obaw związanych ze wzrostem nienawiści wobec LGBTQ2S+, przemocy i gróźb”.

Wśród środków, które według organizacji kosztują więcej w 2023, są usługi bezpieczeństwa i policji, szkolenie wolontariuszy, składki ubezpieczeniowe i materiały do ​​planowania awaryjnego.

Dofinansowanie to zostanie przeznaczone na wydatki związane z kontrolą pojazdów i tłumu, barykadami i ogrodzeniami, kosztami pogotowia miejskiego, płatną policją lub prywatną ochroną, szkoleniami dla personelu i wolontariuszy oraz sprzętem bezpieczeństwa (np. kamizelki odblaskowe i walkie-talkie).

Ta jednorazowa alokacja środków w nagłych wypadkach będzie pochodzić z programu zorientowanego na równość w departamencie Ien i pasuje do „Planu działania” rządu federalnego dotyczącego LGBTQ2S+, ujawnionego w sierpniu ubiegłego roku.

Fundusze, jak podają źródła CTV News, zostaną przydzielone imprezom, które o nie zabiegają, w zależności od ich wielkości.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 06.06.2023 20:23

    Za parę lat ten skrót urośnie do rozmiarów LBTQ2S+EFGCFHJPPIGFCBNIH@_÷+=&,:$&*STJJGTKBCGJKJHUÖVV)(;”‘VKURE67IZR3UGFCB%÷÷€*^’YCK9ZE.
    Ile ludzi, tyle dewiacji.

  2. andi170 06.06.2023 22:44

    Lewactwo i ich zdewiaciałe , zboczone bojówki przewracają porządek świata w imię TOLERANCJI!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.