15 280 kamer rozpoznających twarz w Nowym Jorku

Opublikowano: 05.06.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2020

Według śledztwa Amnesty International, NYPD kontroluje rozległą sieć kamer, które może wykorzystać do śledzenia nowojorczyków w całym mieście, wzbudzając obawy dotyczące inwazyjnych i dyskryminujących taktyk policyjnych.

Organizacja pozarządowa zwerbowała tysiące ochotników do poszukiwania kamer na skrzyżowaniach na Manhattanie, Brooklynie i Bronksie, aby udokumentować rozmiar i zakres możliwości inwigilacji nowojorskiego Departamentu Policji. Łącznie zlokalizowano 15 280 kamer. Po zsynchronizowaniu z technologią rozpoznawania twarzy (FRT), kamery są w stanie śledzić nowojorczyków we wszystkich trzech dzielnicach, podała Amnesty International.

FRT działa, porównując obrazy z kamery z obrazami milionów twarzy przechowywanymi w bazie danych, z których wiele pochodzi ze źródeł takich jak media społecznościowe bez wiedzy użytkowników.

W ramach swojego raportu grupa opublikowała również wideo modelujące „szerokie pole widzenia” nowojorskiej sieci CCTV.

Uważa się, że NYPD może używać kamer do śledzenia twarzy na odległość do 200 metrów, co odpowiada dwóm miejskim przecznicom.

Źródło oryginalne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.