14-latek zastrzelony przez izraelskiego komandosa

Opublikowano: 09.12.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 872

W minioną sobotę palestyński nastolatek, 14-letni Wajih Wajdi al-Ramahi, został śmiertelnie postrzelony na terenie obozu dla uchodźców al-Jalazun, opodal Ramallah. Chłopaka ugodził w plecy pocisk wystrzelony z karabinu snajperskiego izraelskiego komandosa. Do zdarzenia doszło przed szkołą, do której uczęszczał Wajih. Młodzieniec został przetransportowany do szpitala na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie niestety zmarł.

Okoliczni mieszkańcy tłumaczyli mediom, że strefa, w której doszło do morderstwa wolna jest od starć Palestyńczyków z Izraelską armią czy incydentów obrzucania kamieniami patroli, które mogłyby sprowokować atak. Jak stwierdził ojciec zabitego chłopaka, żołnierze polują na młodych Palestyńczyków bez konkretnych powodów, w ramach dostarczenia sobie rozrywki.

Dodał również, że jego syn został postrzelony zza pleców, z izraelskiej wieży strażniczej w Bet El, oraz że do incydentu doszło na terenie szkoły w obozie uchodźców, gdzie nie zdarzają się żadne zamieszki.

Ponieważ do morderstwa doszło w biały dzień, w dodatku na (z założenia) chronionym terenie obozu dla uchodźców, rodzina zamordowanego al-Ramahi mówi o tym zdarzeniu jako “egzekucji wykonanej z zimną krwią”. Rzecznik prasowa armii izraelskiej powiedziała, że w tej sprawie wszczęto postępowanie, jednak na ten moment nie zna żadnych dalszych szczegółów zajścia.

W 2013 roku z rąk żołnierzy izraelskiej armii, w niewyjaśnionych okolicznościach, zginęło już 30 Palestyńczyków. W tegorocznym raporcie, Amnesty International zwraca uwagę na umarzanie śledztw i niepociąganie do odpowiedzialności sprawców zabójstw palestyńskich cywilów podkreślając, że “władze wciąż nie robią nic w kierunku znalezienia i ukarania winnych morderstw na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy”.

Tereny Zachodniego Brzegu i obszar Wschodniej Jerozolimy, uznane na arenie międzynarodowej za ziemie Palestyńskie, okupowane są przez Izraelską Armię od roku 1967.

Opracowanie: Jaromir
Na podstawie: www.maannews.net
Źródło: CIA


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Hassasin 09.12.2013 17:07

  Po to są wycieczki izraelskiej młodzieży w wieku przed poborowym do Oświęcimia. Antysemityzm jest ważną częścią izraelskiej propagandy. Po wycieczce do obozu koncentracyjnego …..ŁATWIEJ STRZELA SIĘ DO DZIECI .

 2. bartosz_kopan 09.12.2013 17:07

  Już tam byli, teraz to oni wzięli odwet na całym świecie.

 3. lokso 09.12.2013 18:32

  I do czego doszło? Nie będzie “byle kto” plecami do żyda się odwracał.

 4. dartan 09.12.2013 18:52
 5. Hassasin 10.12.2013 09:46

  Polecam film pt. ,, Zniesławienie,, …pierwsze 5 minut filmu, dialog z babcią w Jerozolimie, jest absolutnym mistrzostwem świata 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.