14-latek oskarżony o podpalenie szkoły

Opublikowano: 27.08.2019 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 10

Pożar wybuchł w szkole w Dunfermline, nastolatek został zatrzymany przez Criminal Investigation Department i oskarżony o celowe podpalenie.

Służby zostały zaalarmowane w niedzielę tuż po 17.00 czasu brytyjskiego. Z żywiołem walczyło ponad 80 strażaków, ogień zajął znaczną część Woodmill High School.

The Scottish Fire and Rescue Service, poinformował, że do akcji wysłano wszystkie dostępne środki zaś sam pożar określono jako „rozległy i skomplikowany”. Straż pożarna przebywała na miejscu przez wiele godzin, wczoraj rano trwało dogaszanie ognia. Po opanowaniu sytuacji, wszczęte zostanie dochodzenie w celu wyjaśnienia przyczyn pożaru.

Policja zatrzymała 14-latka, który dzisiaj stanie przed sądem. Na szczęście szkoła była pusta podczas incydentu.

Shelagh McLean, Dyrektor ds. Edukacji w Fife Council, przyznał, że wiadomość o pożarze wstrząsnęła dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami. „Wszyscy jesteśmy naprawdę zszokowani i zdenerwowani. Na szczęście nie było żadnych ofiar” – powiedział.

Nie wiadomo, czy podpalacz chciał sobie wydłużyć wakacje, czy miał inny powód. Na filmie niżej relacja jednego z podekscytowanych pożarem uczniów.

Szkoła będzie zamknięta, dopóki szkody nie zostaną oszacowane a budynek zabezpieczony, uczniów poinformowano, by zostali w domach przez najbliższych kilka dni i czekali na dalsze informacje.

W Szkocji uczniowie wrócili po letniej przerwie do szkół, w zeszły poniedziałek.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o