13 pielęgniarek z kardiologii dopisało pacjentom covida

Opublikowano: 20.09.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2381

Do siedleckiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kilkanaście pielęgniarek z oddziału kardiologicznego w siedleckim szpitalu wojewódzkim. Ma ono polegać na ingerencji w dokumentację medyczną pacjentów. Celem antydatowanych wpisów miało być uzyskanie dodatku covidowego, który wynosi aż100% pensji.

Związek zawodowy broni pielęgniarek. Twierdzi, że nie doszło ani do przestępstwa, ani do takiego naruszenia obowiązków pracowniczych, za które mogłyby zostać zwolnione. Ta sprawa zelektryzowała Siedlce. Dyrekcja szpitala wojewódzkiego wydała enigmatyczny komunikat, że stwierdzono „rażące naruszenie zasad prowadzenia dokumentacji medycznej”, a wobec pielęgniarek wyciągnięto konsekwencje służbowe.

Zdaniem komentatorów, może to nie być odosobniony przypadek.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: TygodnikSiedlecki.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Irfy 20.09.2021 14:42

  Cóż za niespodzianka! Jeżeli za prosty i nierealny do sprawdzenia dopisek do dokumentacji chorobowej dostawało się 100% dodatek do pensji, to aż dziwne, że na Covid nie “zachorowało” więcej pacjentów, niż w ogóle zostało przyjętych. To mniej więcej tak, jakby w warsztacie samochodowym mechanicy dostawali 100% dodatku za wykrycie “sporadycznie skrzypiącego zawieszenia”.

  Przy takim, wybitnie zachęcającym do przestępstw podejściu można w dowolny sposób sterować “pandemią”. Wystarczy, że na przykład w “najmniej wyszczepionych” regionach pojawi się taki dodatek a w innych zostanie zniesiony. I mamy tam pandemię na czterdzieści fajerek. Ale do fanatycznych i gorliwie wierzących covidian nawet to nie dotrze. Najwyżej będą składali doniesienia o obrazie uczuć religijnych…

 2. kufel10 20.09.2021 16:17

  ZERO szacunku dla piguł i nędznych felczerów plujących na przysięgę Hipokratesa moi drodzy, ZERO ! Ja z góry traktuję tą hołotę “szanownych państwo w iks-piątkach na kredycie”. Rolników szanujcie, oni ciężko dla nas pracują, sprzedawczynie w społem szanujcie, a te kanalie? Za co???

 3. Tallis Keeton 20.09.2021 16:39

  z jednej strony chcę by medycy uczciwie zarabiali, i nie mam nic przeciwko by zarabiali nawet 10 tysków albo kilkanascie na miesiąc, jeśli są doświadczonymi medykami. Medyk na pewno powinien zarabiać więcej od polityka. 🙂 Medyk powinien zarabiać wystarczająco – tyle, aby mu się nie śniło nawet branie kasy od korpo-farmy. Choć z drugiej strony dla wielu ludzi nie ma górnej granicy pazerności, zawsze apetyt rośnie w miarę jedzenia. I dlatego obawiam się, że przez 20-30 lat korporacje dość ich skorumpowały prezentami za sprzedawanie piguł choćby i akurat nieprzydatnych, i przez 20-30 lat rządy chyba nic z tym procederem nie robiły?, i dlatego teraz są efekty postępującej korupcji i demoralizacji tej kadry. Wygląda to dla mnie obecnie tak, że brali kasę od korpo-farmy, brali dodatki kowidowe od rządu do 100% pensji (o ile nie była ta pensja wieksza od 30 tys), i brali za łóżko kowidowe po kilkanaście tysięcy, podczas, gdy za zwykłe łóżko jest podobno tylko ok 1000 zł. Szpitale były zamknięte wg raportu GUSu więc sobie odpoczęli, jak mieli cały szpital zamknięty z powodu 20-30 zagrypionych, a obroty prywatnych gabinetów wzrosły, bo pacjenci nie mogąc się dostać na państwowe szli prywatnie, wiec w sumie nachapali się kasy z 3 zródeł, i jeszcze im mało? A teraz ponoć strajkują, bo im dodatki kowidowe zabrano? Co za bezczelność, w razie głodu, wojny, biedy, etc.. już nikt medykowi nie pomoże, za to co nam zrobili. “Kto kocha tylko pieniądze przemija w raz z nimi”.

 4. BANDZIORkaq 20.09.2021 20:17

  No jakoś mnie to nie zaskoczyło, ja tylko czekam , aż pewnego dnia sprawa się rypnie do końca, wyjdzie ten cały przekręt od patentów przez kowidowe miejscówki w szpitalach aż po tzw. szczepionki, tyle że covidianie to szczególnie tępa odmiana fanatyków, więc musiałoby wydarzyć się coś spektakularnego, co zburzyłoby ich spaczony obraz rzeczywistości, aż by im maski opadły na glebę. Jest to szansa dla rządu aby wygrać kolejne wybory, wystarczy ujawnic prawdę , kurde sama pójdę o zagłosuje pierwszy raz w życiu. …nie no, jaja sobie robię, ale to byłoby coś na plus

 5. hashi 20.09.2021 22:05

  Państwo zachęca i płaci za popełnianie przestępstw to sprzedajne ści_erwa dopisują umarlaków kurvidozy i korzystają z zachęty. A potem grzecznie idą na strajk i płaczą jak im źle i niewygodnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.