13-latek przesłuchany za wpis na Facebooku

Opublikowano: 19.05.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 380

STANY ZJEDNOCZONE. Służby specjalne bardzo uważnie obserwują świat nowych technologii i nawet niegroźny tekst w witrynie może być powodem stresującej sytuacji.

Niedawno twórca Wikileaks ostrzegał, że Facebook to jedno z najlepszych narzędzi do śledzenia ludzi, jakie kiedykolwiek powstało. Wszystko wskazuje na to, że wcale nie wyolbrzymiał sytuacji.

Jak informuje Fox News, amerykańskie Secret Service przesłuchało 13-letniego chłopca Vito LaPinta, który na Facebooku wspomniał o śmierci Osamy bin Ladena. W związku z zabiciem lidera Al-Kaidy ostrzegł on prezydenta Obamę, by uważał na samobójcze akty terrorystyczne, które mogą mieć miejsce w ramach odwetu.

Władze Stanów Zjednoczonych wyczulone na punkcie terroryzmu nie odebrały jednak tego ostrzeżenia jako troskę obywatela o swojego prezydenta. Zamiast tego agenci Secret Service odwiedzili chłopca w szkole i zabrali na przesłuchanie.

Jak mówi LaPinta dla Fox News: “Powiedzieli mi, że to przez post, w którym miałem grozić prezydentowi.”

Jeśli nawet 13-letni chłopiec, który wspomina o bin Ladenie, może zostać uznany za terrorystę, warto uważać na to, jakie wiadomości publikujemy w sieci, nie tylko na Facebooku.

Opracowanie: Adrian Nowak
Na podstawie: Fox News
Źródło: Dziennik Internautów


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Velevit 19.05.2011 10:57

  Prześmieszna historia 😀

 2. taihosan 19.05.2011 11:53

  Banda paranoików chroni go żarliwie i za wszelką cenę.

 3. dox888 19.05.2011 12:41

  Skoro ludzie oczekują zamachów,
  wystarczy tylko wynając za pośrednictwem żydow pewnych hamerykańów.
  czekamy na 7 lipca !

 4. szperacz 19.05.2011 15:03

  Wniosek z tego jest taki, że każde ostrzeżenie może być uznane jako groźba… Nawet gdybyś wiedział o spisku to siedź cich bo cię oskarżą o współudział. Przeciwdziałanie spiskom prowadzonym przez władze jest niebezpieczne dla obywateli…

 5. Dominik_V 19.05.2011 18:20

  I teraz już wiadomo czego tak ostatnio innego dziecko na lotnisku przeszukiwali – po prostu popatrzyło się na “oficera lotniskowego” nie tak jak trzeba. A ci pajace mający zamiast mózgów hamburgery jak mieli inaczej zareagować? Idiokracja po prostu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.