12 osób zatrzymanych na wiecu przeciw kwarantannie

Opublikowano: 10.01.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1395

Londyńska policja zatrzymała 12 osób za udział w wiecu z naruszeniem ograniczeń dotyczących kwarantanny, podał Scotland Yard. W sobotę w południowo-zachodnim Londynie około 20 osób próbowało zaprotestować przeciwko kwarantannie.

Policja, która przybyła na miejsce zdarzenia, zatrzymała 12 osób za naruszenie przepisów sanitarnych. W Wielkiej Brytanii ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa zabrania się spotkań więcej niż dwóch osób mieszkających w różnych domach na świeżym powietrzu, a także spacerów grupowych i sportów zbiorowych.

„Zbieranie się na protest nie jest wyjątkiem od reguły, a ci, którzy zamierzają uczestniczyć w takich wydarzeniach, mogą spotkać się z działaniami policji” – podała policja w oświadczeniu.

Według Scotland Yardu zatrzymani zostali przewiezieni na lokalny posterunek policji. Za naruszenie zasad kwarantanny grozi im grzywna w wysokości co najmniej 200 funtów. Organizatorowi akcji, jeśli zostanie zidentyfikowany, grozi grzywna w wysokości 10 000 funtów.

W sobotę liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii dla całego okresu pandemii przekroczyła 80 tysięcy, zakażonych są trzy miliony osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.