11 lat od katastrofy w japońskiej Fukushimie

Opublikowano: 12.03.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1527

Japonia obchodzi rocznicę potrójnej katastrofy 11 marca 2011 r., kiedy to jedno z najbardziej niszczycielskich trzęsień ziemi, jakie kiedykolwiek odnotowano na świecie, wywołało tsunami z wieloma ofiarami śmiertelnymi, które spowodowało katastrofę nuklearną w Fukushimie.

W tym roku po raz pierwszy nie odbyła się ogólnokrajowa uroczystość upamiętniająca ofiary tragedii. Jedenaście lat po zdarzeniu państwo japońskie postanowiło zrezygnować z obchodów.

Jednak każdego 11 marca w całym kraju nastąpi chwila ciszy o 14:46 czasu lokalnego (05:46 GMT) — w czasie, gdy trzęsienie ziemi o sile 9,0 wstrząsnęło całym archipelagiem w 2011 roku i było odczuwalne także w Chinach.

Potworne trzęsienie ziemi, pochodzące z podziemnych głębin Oceanu Spokojnego, niedaleko północno-wschodniego wybrzeża Japonii, spowodowało tsunami, którego fale były wysokie jak dom i zniszczyły cały region.

Japonia poniosła ogromne straty. Zginęło wówczas ok. 18 500 osób.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.