1000 dodatkowych żołnierzy „zostanie na miejscu” w Norwegii

Opublikowano: 22.02.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1189

W niezwykle znaczącym posunięciu rozbudowy sił NATO wzdłuż wrażliwych regionów przygranicznych, które z pewnością zaostrzą stosunki między Rosją a Europą oczekuje się, że duży kontyngent marines, który przybył do Norwegii w zeszłym miesiącu pozostanie tam na czas nieokreślony.

„Około 1000 marines, którzy przybyli do Norwegii w zeszłym miesiącu – tylko po to, aby ich ćwiczenia wojskowe odwołano z powodu pandemii – pozostanie w kraju na szkolenie arktyczne” – informuje Military.com na podstawie oświadczeń Korpusu Morskiego. Planują zostać i zaangażować się w „cenny trening walki w Arktyce i górach” przynajmniej przez wiosnę. Rozmieszczone jednostki pochodzą głównie z 3. Batalionu, 6. Marines, ale teraz zasadniczo „pozostaną na miejscu”.

Marines od lat rotacyjnie trenują w Norwegii, ale rzeczywistość jest taka, że ​​ich pobyty i rotacje były w ostatnich latach coraz bardziej wydłużane. Moskwa w międzyczasie potępiła budowę sił w stylu „zimnej wojny” w pobliżu koła podbiegunowego gdzie również często prowadzi ćwiczenia wojskowe.

AFP podał, że ​​Rosja jest „wściekła”, cytując rosyjskiego ambasadora, który powiedział: „Nikt w Arktyce nie przygotowuje się do konfliktu zbrojnego. Są jednak oznaki narastającego napięcia i eskalacji militarnej” – powiedział ambasador Rosji przy Radzie Arktycznej Nikołaj Korczunow. Obecna militaryzacja regionu „może cofnąć nas o dziesięciolecia do czasów zimnej wojny” – powiedział rosyjskiej agencji informacyjnej RIA na początku lutego. […] Po tym, jak amerykańskie siły powietrzne ogłosiły rozmieszczenie B-1, rosyjskie lotnictwo nie marnowało czasu i przeniosło własne bombowce.

Jak poinformował Kreml 9 lutego, dwa ciężkie bombowce Tu-160 wykonały 12-godzinny przelot nad Europą Północną.

Autorstwo: Tyler Durden
Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,33 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o