100-procentowa śmiertelność u humanizowanych myszy

Opublikowano: 14.01.2024 | Kategorie: Nauka i technika, Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2943

Grupa chińskich naukowców poinformowała o wynikach badań nad mutacją koronawirusa uzyskanego z łuskowców (ssaki lądowe występujące w Afryce i Azji), która powstała w laboratoryjnej hodowli wirusowej. Zbadano wpływ mutacji określonej jako GX_P2V(short_3UTR) na niewielkiej grupie humanizowanych myszy (posiadających ludzki receptor ACE2). Badania wykazały 100% śmiertelność.

Wysoki ładunek wirusowy wykazano w tkankach płuc, oczu i mózgu. Zaobserwowano, że stopień zainfekowania w płucach maleje po 6 dniach, ale wzrasta w mózgu i właśnie to może zdaniem naukowców prowadzić do śmierci.

Artykuł pt. „Lethal Infection of Human ACE2-1 Transgenic Mice Caused by SARS-CoV-2-related Pangolin Coronavirus GX_P2V(short_3UTR)” został opublikowany na stronie „bioRxiv” 4 stycznia 2024 roku w wersji preprint, czyli jeszcze nierecenzowanej.

Naukowcy nie ukrywają, że mutację stworzono w laboratorium, a jako swoją motywację podają potrzebę poznania bliżej mechanizmów związanych z koronawirusami, ze względu na ryzyko przedostania się nowych odmian ze zwierząt do ludzi.

Autorstwo: DP23
Na podstawie: TheEpochTimes.com, DOI.org
Źródło: WolneMedi.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Aaron Schwarzkopf 14.01.2024 10:28

  To na kiedy planowana jest nowa pandemia? Tym razem ze stuprocentową śmiertelnością?

 2. replikant3d 14.01.2024 20:14

  Czyli niejako ,,pośrednio,, przyznali się że ,,covidek,, był tylko ,,przymiarką,,…

 3. Denisrozrabiaka 15.01.2024 00:17

  Po prostu Chińczycy wyprzedzają Amerykanów i w tej dziedzinie – takie wnioski
  Chińczycy się przyznali a amerykanie to jak zwykle “to nie my- to oni”, ” Polacy patrzcie – to niemiecka Unia (niszcząca również same niemcy) to wszystko ich wina” itd itd

 4. emigrant001 15.01.2024 07:18

  12 małp:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.