100 GBP kary dla rodziców palących przy bramie szkoły

Opublikowano: 23.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 523

Nowe kary dla rodziców palących papierosy przy szkolnych bramach. Czy pozostałe części UK wezmę przykład z Walii?

Walia jako pierwsza w całej Wielkiej Brytanii wprowadza surowe przepisy, dotyczące palenia pod szkołą przez rodziców czekających na dzieci lub odprowadzających pociechy na zajęcia. Za palenie papierosów pod szkolną bramą będą grozić wysokie grzywny.

Zakaz palenia obejmie nie tylko okolice szkolnych bram i wejść do budynków, ale także publiczne place zabaw i wejścia do budynków szpitalnych. Za nieprzestrzeganie zakazu będzie grozić mandat w wysokości 100 funtów.

Walijskie władze argumentują, że palenie przez dorosłych, a szczególnie przez rodziców, pod szkołą, szpitalem czy na placach zabaw jest demoralizujące dla dzieci. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać z początkiem marca 2021. Z kolei do marca 2022 roku zakaz ma zostać rozszerzony, obejmując także domki letniskowe, kempingi, a nawet lokale Airbnb.

Walijska minister Eluned Morgan jest zdania, że nowe przepisy wpłyną na spadek liczby młodych ludzi sięgających po papierosy: „Wiemy, jakie szkody dla zdrowia może wyrządzić palenie, dlatego wprowadzamy te nowe wymagania z korzyścią dla przyszłych pokoleń. Zakaz palenia na zewnątrz szpitali i miejsc, w których dzieci i młodzież spędzają czas, takich jak publiczne place zabaw i tereny szkolne, podkreśli demoralizujący aspekt palenia i zmniejszy szanse na rozpoczęcie palenia przez dzieci i młodzież. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pierwszą częścią Wielkiej Brytanii, która zakazuje palenia na tych obszarach”.

Autorstwo: Jakub Mróz
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o