100 000 podpisów za odwołaniem minister edukacji

Opublikowano: 04.04.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 554

Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność” zebrała ponad 100 000 podpisów pod apelem o odwołanie minister edukacji Katarzyny Hall – poinformował rzecznik sekcji Wojciech Jaranowski. Związkowcy oceniają Hall jako najgorszego ministra edukacji w historii.

“Resort edukacji wprowadził i zamierza jeszcze wprowadzić wiele szkodliwych zmian w prawie oświatowym i systemie edukacji. Skutkiem tych działań będzie zapaść systemu i jakości polskiej szkoły” – takimi słowami zaczyna się list w obronie polskiej oświaty, pod którym oświatowa Solidarność zbierała podpisy. “Minister edukacji realizując swoje kolejne pomysły nie uwzględnia oczekiwań rodziców i środowiska oświatowego. Edukacja jest dobrem ogólnonarodowym. Obrona wspólnego dobra wymaga wspólnych działań” – podkreślili związkowcy.

Wśród zarzutów, jakie stawiają Hall, w liście wymienia się m.in.: niszczenie systemu edukacji w imię oszczędności, dalsze zwiększanie zadań oświatowych dla samorządów bez dodatkowych środków, wprowadzenie sześciolatków do źle przygotowanych szkół oraz plan likwidacji kuratoriów oświaty, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych i powołanie w ich miejsce nowych instytucji. W liście związkowcy napisali także, że nie godzą się na likwidację kolejnych szkół przez samorządy.

Podpisy zbierano między 4 a 25 marca br. Składać je mogli nie tylko związkowcy i nauczyciele, ale – jak zaznaczali związkowcy – wszystkie osoby, które podzielają stanowisko oświatowej Solidarności. Jak poinformował przed rozpoczęciem akcji przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarności Ryszard Proksa, zebrane podpisy wraz listem związkowcy chcą przekazać premierowi Donaldowi Tuskowi.

Na podstawie: www.wp.pl
Zdjęcie: Polimerek
Źródło: Czarny Sztandar


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. wujekfester 04.04.2011 16:10

  Nic dziwnego że to najgorsza minister jak wychowaniem i nauką polskich dzieci ma zarządzać osoba innej narodowości.

 2. mgmg 04.04.2011 18:50

  Rośnie lista zdrajców, którzy staną przed trybunałem ludu.

 3. Piszczyk 04.04.2011 18:54

  I co , zatęsknili za Giertychem.

 4. dr_Nos 04.04.2011 19:46

  Dobry minister to były minister. Ktokolwiek by nim nie był i tak będą narzekać.

 5. mgmg 04.04.2011 20:28

  @Piszczyk
  Nie konfabuluj.

 6. Sebek 04.04.2011 21:43

  Bo żeby uzdrowić szkolnictwo nie wystarczy zmienić ministra, tylko trzeba zlikwidować całe ministerstwo. Szkolnictwo, bez jednego wielkiego centralnego planowania poradzi sobie tysiące razy lepiej, cenowo jak i jakościowo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.