10 współczesnych metod kontroli umysłu

Opublikowano: 15.02.2015 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 693

Im więcej osób zaczyna badać sposoby kontroli umysłu, tym więcej z nich zaczyna dochodzić do wniosku, że mamy do czynienia z zaplanowanym scenariuszem, wykorzystywanym od dłuższego czasu w celu zmiany rasy ludzkiej w masę bezmózgich maszyn.

Od momentu gdy człowiek zapragnął zdobycia władzy nad innymi ludźmi, rozpoczęto badanie ludzkiej natury i zachowania w celu podporządkowania populacji woli małej grupy -„elity”. Dzisiaj gdy kontrola umysłu wchodzi na płaszczyznę fizyczną i naukową grozi nam niebezpieczeństwo globalnej dyktatury, chyba że uczulimy wszystkich na narzędzia dostępne w arsenale technokratów wychodzących na światło dzienne.

Dzisiejsza kontrola umysłu korzysta z zaawansowanej technologii i psychologii. Testy wykazują, że dzięki zwykłemu wskazaniu ludziom metod tej manipulacji, jej efekty mogą być osłabione a nawet wyeliminowane, przynajmniej w przypadku szeroko rozumianej propagandy. Trudniejszym zadaniem jest poradzenie sobie z jej fizycznym aspektem, nad którego rozwojem pracuje kompleks militarno-badawczy.

1. EDUKACJA

Najbardziej oczywisty, jednocześnie wciąż najbardziej podstępny. Odwiecznym marzeniem wszelkiej maści dyktatorów była „edukacja” naturalnie wrażliwych dzieci, tak jak pokazały przypadki reżimów komunistycznego i faszystowskiego. Nikt nie był tak rzeczowy w ujawnianiu tej agendy edukacji niż Charlotte Iserbyt – dla przykładu można sprawdzić jej książkę “The Deliberate Dumbing Down of America”, która pokazuje role globalistycznych fundacji kształtujących przyszłość, w której ludzkie zombi służą w pełni wykształconej, świadomej elicie.

2. REKLAMY I PROPAGANDA

Edward Bernays jest uznawany za twórce kultury konsumpcjonistycznej , zaprojektowanej w celu zmiany naszego sposobu postrzegania samych siebie, tak by formułkę “ja chciałbym mieć” zamienić na “ja muszę mieć”.

Początkowo zastosowano to w reklamach papierosów. Jednakże sam Bernays w 1928 roku napisał w swojej książce Propaganda, że „propaganda jest ramieniem wykonawczym niewidzialnego rządu.” Widać to dziś wyraźnie we współczesnym państwie policyjnym i tzw. “snitch culture”, opakowanej w kolorowy, pseudo-patriotyczny papierek zwany wojną z terroryzmem. Zwiększona konsolidacja mediów pozwoliła całej strukturze korporacyjnej na zacieśnienie współpracy z rządami, co z kolei zapoczątkowało proces lokowania propagandy. Media; gazety, filmy, telewizja i kanały informacyjne mogą teraz współpracować ze sobą i ustalać jakie wiadomości zostaną puszczone w obieg – to nadaje im wiarygodności, gdyż wychodzą jednocześnie z tylu różnych źródeł. Gdy ktoś nauczy się rozpoznawać tą jedną, pierwotną „informację”, zauważy że powtarza się ona wszędzie w tej samej formie. A przecież nie wspomnieliśmy jeszcze o wiadomościach podprogowych.

3. PROGRAMOWANIE PREDYKCYJNE

Wielu wciąż zaprzecza, że istnieje coś takiego jak programowanie predykcyjne. Ma ono swoje korzenie w Hollywood, gdzie duży ekran oferuje nam wizję tego, gdzie powinno zmierzać nasze społeczeństwo. Cofnij się myślami w czasie i przypomnij sobie te wszystkie książki i filmy o których myślałeś, że są przesadne w swych opisach przyszłości, łącznie z science fiction, i rozejrzyj się teraz dookoła. Dobrym miejscem by zobaczyć prawdziwe oblicze świata rozrywki jest Vigilant Citizen.

4. SPORT, POLITYKA, RELIGIE

Niektórzy mogą poczuć się nieswojo widząc religie, może nawet politykę w towarzystwie sportu jako metody na kontrolę umysłu. Za wszystkim jednak stoi ten sam paradygmat: dziel i rządź. Technika ta jest dość prosta: wykorzystaj naturalną tendencję ludzi do kooperacji w celu przetrwania i naucz ich tworzyć jedną drużynę nastawioną na rywalizację i wygraną. Sport zawsze odgrywał ważną rolę w odwracaniu uwagi ludzi od rzeczy ważnych i zastępowania ich wydarzeniami nieistotnymi, co we współczesnej Ameryce osiągnęło poziom absurdalny: ludzie protestują gdy gwiazdor sportowy opuszcza ich miasto, ale siedzą cicho gdy atakuję się ich wolność. Dyskurs polityczny sprowadza się do obrazu rywalizacji prawicy z lewicą, gdzie opozycja jest kontrolowana, natomiast zorganizowane religie stoją za większością wojen w historii.

5. ŻYWNOŚĆ, WODA I POWIETRZE

Używki, toksyny i inne trucizny w żywności wpływają na równowagę chemiczną mózgu i czynią nas bardziej uległymi i apatycznymi. Fluor dodawany do wody i pasty do zębów zmniejsza nasze IQ co udowodniono naukowo; aspartam i glutaminian sodu są toksynami które zabijają komórki mózgowe; łatwy dostęp do fast foodów zawierających całą tą chemię stworzył ogromną rzeszę ludzi którym brakuje koncentracji i motywacji do zdrowego stylu życia. Większość świata zachodniego jest doskonale przygotowana do pasywnych reakcji i akceptacji dyktatorskiej elity. A jeśli chcesz kontrolować to co jesz, wciąż masz poważny problem gdyż nie skontrolujesz tego co rozpylają nad twoją głową.

6. LEKI

To może być każda uzależniająca substancja, ale dla manipulatorów ważne jest byś był uzależniony od czegokolwiek. Ważną bronią globalnej manipulacji jest psychiatria, która celuje w tym by zaszufladkować wszystkich ludzi zgodnie z ich zaburzeniami. Zostało to niejako przepowiedziane w książkach takich, jak “Brave New World”. Dzisiaj dotarliśmy do punktu krytycznego gdyż kartel medyczny twierdzi, że praktycznie wszyscy mamy jakiegoś rodzaju zaburzenia – oczywiście głównie ci którzy kwestionują autorytety i władze.

Używanie silnych leków psychotropowych w armii USA doprowadziło do pobicia rekordu samobójstw w tej instytucji. Najgorsze jest to, że 25% amerykańskich dzieci przyjmuje wpływające na umysł leki.

7. PROJEKTY WOJSKOWE

Armia posiada długą historię testowania technik kontroli umysłu. Tamtejsze techniki są zapewne najbardziej niebezpieczne, gdyż mówimy o ludziach którzy wymagają absolutnej kontroli i posłuszeństwa. Jednym z przykładów rosnącej liczby personelu wojskowego kwestionującego tę indoktrynację, jest niedawna historia ujawniająca plany DARPA – plany stworzenia kontrolujących procesy mózgowe hełmów które mają pomóc żołnierzom w „skupieniu się”.

8. SPEKTRUM ELEKTROMAGNETYCZNE

Otacza nas elektromagnetyczna zupa, ładowana przez wszechobecne urządzenie elektroniczne które wpływają na funkcję naszego mózgu. W celu pokazania do czego może to doprowadzić, jeden z badaczy pracował nad „bożym hełmem” mającym produkować obrazy i wizje poprzez manipulację polem elektromagnetycznym mózgu. Ta zupa obmywa nasze umysły, czekając na dzień gdy nasi kontrolerzy, np. poprzez wykorzystanie anten telefonii komórkowej, będą mogli wpłynąć na nas w sposób bardziej bezpośredni.

9. TELEWIZJA, KOMPUTERY I “WSKAŹNIK MIGOTANIA”

Jakby nie było wystarczająco złym, że telewizja służy do programowania… jest też wykorzystywana jako kołysanka przed snem, jako broń socjotechniczna. Przeprowadzone testy wskaźnika migotania pokazują, że wpływa ono na mózgowe fale alfa, prowadząc do pewnego rodzaju hipnozy. Badania nad grami video ujawniły, że mogą one prowadzić do zmniejszenia dopływu krwi do mózgu utrudniając kontrole emocji. Dodatkowo gry RPG online o tematyce wojennej i przedstawiające państwa policyjne „pomagają” ludziom w zerwaniu kontaktu z rzeczywistością. Jedno spojrzenie na wideo z WikiLeaks, Collateral Murder powinno wzbudzić znajome uczucia u ludzi grających np. w “Call of Duty”.

10. NANOTECHNOLOGIA

Z filmów science fiction wprost do współczesnego mózgu; nanoboty są już w drodze. Bezpośrednie modyfikacje mózgu doczekały się już własnej nazwy „neuroinżynieria”. Artykuł ten z 2009 roku ujawnia, że manipulacja mózgiem poprzez światłowody jest troszeczkę brudnym procesem, ale po zainstalowaniu „może uczynić kogoś szczęśliwym już po wciśnięciu jednego przycisku”. Nanoboty mają okablować cały mózg, molekuła po molekule. Gorzej, te mini droidy mają mieć zdolność do powielania, co zmusza do zastanowienia się jak po ich wypuszczeniu wcisnąć te cudo z powrotem do butelki. Przewidywana data premiery? Początek roku 2010.

Sporo pracy wkładanej jest w kontrolowanie i przewidywanie ludzkiego zachowania, a naukowcy i ukryta elita robią wszystko by przejąć kontrolę nad społeczeństwem i chronić się przed buntem w pełni przebudzonej ludzkości. Tylko przez uświadomienie sobie tego co się dzieję, możemy stanąć do walki o zachowanie naszej wolnej woli.

Autorstwo: Nicholas West
Tłumaczenie: Radtrap
Źródło oryginalne: activistpost.com
Źródło polskie: RadTrap


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.