10 mln Amerykanów bez pracy

Opublikowano: 07.11.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1783

Opublikowany 6 listopada raport Bureau of Labor Statistics pokazał, że w październiku na amerykańskim rynku pracy nastąpiło ożywienie. Od pół roku w USA przybywa co miesiąc nowych miejsc pracy, ale nadal bez zatrudnienia pozostaje 10 mln mieszkańców tego kraju.

Jak informuje portal Pulshr.pl, amerykański rynek pracy powoli odrabia straty gospodarcze spowodowane pandemią – wielu pracowników, którzy nie mieli zatrudnienia od lutego, wróciło do pracy. W październiku znalazło zatrudnienie 638 tys. osób, a stopa bezrobocia spadła z 7,9 proc. we wrześniu do 6,9 proc. Jednak miliony mieszkańców kraju nadal pozostają bez pracy.

Ktokolwiek obejmie urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych, będzie musiał stawić czoła problemom na rynku pracy. Amerykański rynek pracy wymaga dalszej naprawy, a bezrobotni potrzebują większego wsparcia, aby związać koniec z końcem – podaje CNN.

Jeśli obecne tempo poprawy się utrzyma, rynek pracy powróci do stanu sprzed pandemii dopiero w lutym 2022 r.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Remigiusz 07.11.2020 18:51

    mam nadzieję że tych bezrobotnych w stanach będzie z 50 mln i prezydent p biden poprosi chrld o pomoc humanitarną … a te osrają tą prośbę..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.