„Potrójne” zapłodnienie uznano za etyczne

Opublikowano: 13.06.2012 | Kategorie: Seks, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 609

Brytyjska Komitet ds. Bioetyki medycznej uznała za dopuszczalną kontrowersyjną metodę tworzenia ludzkich embrionów z dwóch kobiet i jednego mężczyzny.

Komitet doszedł do wniosku, że metoda nie koliduje z etyką pod warunkiem, że rodziny, które chcą z niej skorzystać, będą do tego moralnie przygotowane.

Lekarze liczą, że za pomocą takiego „potrójnego” zapłodnienia płód zostanie pozbawiony dziedzicznych chorób genetycznych. Jednocześnie brytyjski Komitet ds. Bioetyki uważa, że zanim urodzi się pierwsze dziecko przy zastosowaniu tej metody należy przeprowadzić dodatkowe badania.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
norbo
Użytkownik

A dlaczego dwie kobiety i jeden mężczyzna? Dlaczego nie dwóch mężczyzn? Dlaczego nie dowolna liczba osobników dowolnych płci?

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Chyba jednak przesadzamy z ingerencją w dzieło Stwórcy. To się nie może dobrze skończyć…