Liczba wyświetleń: 2558
Centrum Badań nad Uprzedzeniami opublikowało najnowszy raport, poddający mocno pod wątpliwość prowadzoną przez mainstreamowe media nagonkę, mającą za zadanie wyeliminować „mowę nienawiści”, którą lewica i liberałowie dostrzegają jedynie u swoich politycznych przeciwników. Z przeprowadzonych badań wynika bowiem, że zwolennicy lewicowo-liberalnej opozycji bardziej nienawidzą wyborców partii rządzącej niż dzieje się to na odwrót.
Wspomniany ośrodek badawczy przygotował raport „Polaryzacja polityczna w Polsce. Jak bardzo jesteśmy podzieleni?”, a należy pamiętać, iż ta jednostka Uniwersytetu Warszawskiego prowadzona jest przez niejakiego Michała Bilewicza, przedstawiciela skrajnej lewicy tropiącego „polski antysemityzm”. Z badań Centrum wynika więc, że niechęć lewicy i liberałów do wyborców Prawa i Sprawiedliwości utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.
„Postawy zwolenników partii opozycyjnych wobec zwolenników PiS są bardziej negatywne niż postawy zwolenników PiS wobec zwolenników opozycji – wyborcy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia, w większym stopniu dehumanizują i mają mniejsze zaufanie do swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej” – czytamy więc we wspomnianym dokumencie. Jego autorzy dodają, iż „zwolennicy partii opozycyjnych mają bardziej negatywne postawy wobec zwolenników PiS niż wobec grup, które są najmniej lubiane w społeczeństwie polskim”.
Jednocześnie „zwolennicy PiS mają częstszy kontakt ze zwolennikami opozycji niż zwolennicy opozycji ze zwolennikami PiS”, dlatego też „w grupie zwolenników PiS kontakt ze zwolennikami opozycji wiąże się z pozytywnymi postawami wobec nich – im częstsze są interakcje z wyborcami partii opozycyjnych, tym cieplejsze są uczucia żywione wobec tej grupy, większe zaufanie wobec jej członków oraz mniejsza dehumanizacja”.
Na podstawie: Cbu.Psychologia.pl, Tysol.pl
Źródło: Autonom.pl
Jakoś nie dziwią mnie , wyniki tego raportu 🙂
Nie sądzę jednak żeby jedni byli bardziej pier… ci od drugich
po prostu mniej nas obchodzi pies co tylko pod oknem szczeka od tego co s..a nam na trawniku…
No i jak tu się nie denerwować na rożnych durniów czy cynicznych łajdaków antyliberałów, kiedy wykorzystują oni każdą okazję aby „przysrać” liberałom aby wybić z głowy ludziom liberalne poglądy. Powyższy przykład jest „krystalicznie czystym” dowodem na antyliberalną propagandę płynącą z różnych stron i źródeł. Bowiem oryginalne opracowanie Pauliny Górskiej z UW, na które powołuje się autor(-rzy) w/w tekstu zawiera np takie wnioski:
„(…)-Postawy zwolenników partii opozycyjnych wobec zwolenników PiS są bardziej negatywne niż postawy zwolenników PiS wobec zwolenników opozycji – wyborcy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia, w większym stopniu dehumanizują i mają mniejsze zaufanie do swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej;
-Zwolennicy partii opozycyjnych mają bardziej negatywne postawy wobec zwolenników PiS niż wobec grup, które są najmniej lubiane w społeczeństwie polskim (tj. Żydów, muzułmanów, uchodźców, osób homoseksualnych i osób transpłciowych);(…)”
Gdzie tu do jasnej cholery jest coś o liberałach czy nawet socjalistach? To tak m.in. na marginesie dyskusji o jasności i jednoznaczności języka.
@janpol
„Gdzie tu do jasnej cholery jest coś o liberałach czy nawet socjalistach? To tak m.in. na marginesie dyskusji o jasności i jednoznaczności języka.”
W raporcie jest mowa o zwolennikach pisu i zwolennikach partii opozycyjnych, jak myślisz, w której z tych dwóch grup, znajdują się ludzie którzy deklarowali się jako liberałowie?
Tu cały raport do przeczytania
http://cbu.psychologia.pl/uploads/f_bulska/Polaryzacja%20polityczna%202.pdf
@Anonymous-X 25.01.2019 09:27
A co to ma być? Pytanie, głos w dyskusji czy co? Co ma piernik do wiatraka? W całym tekście oryginalnym nie ma nawet ani jednego słowa z rdzeniem „liberalny” więc skąd durnowate interpretacje w różnych środkach masowej dezinformacji. Co ma do tego kto się za kogo uważa. Zapewniam, że znam członków PiS uważających się za „prawdziwych liberałów” tylko co z tego?