Liczba wyświetleń: 786
W północno-wschodnich Chinach, odkryto dziwnie wyglądające wydłużone czaszki podobne do ludzkich. Odkopano ją w pokładach archeologicznych sprzed około 12 tysięcy lat. Według naukowców, to oznacza kolejny dowód na to, że tendencja do zmiany kształtu czaszki nie zaczęła się w Ameryce Południowej, tylko w Azji.
W miejscu zwanym naukowcy Houtaomuga wcześniej odkryto 25 szkieletów. Spośród nich 11 czaszek miało sztucznie wydłużone i spłaszczone kości. Te niezwykłe modyfikacje kości czaszki prawdopodobnie były stosowane jako podkreślenie wyjątkowego statusu społecznego.
Dziwnie ukształtowane i celowo zmodyfikowane czaszki są znajdowane w wielu częściach świata w tym w obu Amerykach, w Azji, a nawet Australii. Poprzednio najstarsze zmodyfikowane czaszki pochodziły z Azji Zachodniej i były datowane na 10 tysięcy lat. W Ameryce Północnej i Południowej, praktyka ta zaczęła być stosowana dopiero ponad 8000 lat temu.
Jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy celowe modyfikacje czaszek pojawiły się jako pierwsze w Azji Wschodniej i rozprzestrzeniły się do innych miejsc. Nie można też wykluczyć że to niezwykłe modyfikacje zaczęły być stosowane niezależnie w różnych miejscach świata.
Źródło: InneMedium.pl
W Peru takich czaszek też sporo.
Inkowie nazywali ich bogami bo przybyli z nieba.
Potem nawet by upodobnić się do bogów wiązali dzieciom głowy deską i sznurkiem.
https://innemedium.pl/wiadomosc/wydluzone-czaszki-peru-moga-nalezec-nieznanego-rodzaju-humanoidow
Widocznie przechodzili przez te tereny jak szli do ameryki.