Zapomniana technologia lewitacji

Opublikowano: 27.07.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1273

Al-Masudi jest arabskim historykiem i geografem, uznawanym za jednego z pierwszych, którzy połączyli historię i geografię naukową w pracy na dużą skalę. Al-Masudi opisał zadziwiającą technologię przenoszenia dużych i ciężkich płyt używanych przez Egipcjan do budowy piramid. Według historyka kapłani umieszczali pod kamieniami coś w rodzaju „magicznego papirusu”, po czym tajemniczy „metalowy pręt”, który działał na kamienny blok. Z pewnością stalowy pręt był rezonatorem. Czy w dzisiejszych czasach znajdzie się ktoś odważny i powtórzy ten sposób w warunkach laboratoryjnych? Jak można się dowiedzieć ze starożytnych zapisów, lewitacja była powszechnym sposobem budowania na całym świecie, ale znana była pewnym pokreślonym grupom. Czy byli to ludzie?

Źródło: YouTube.com

image_pdfimage_print

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 27.07.2023 19:22

    Już próbowano i to z powodzeniem. Ale ,,elitom,, to się nie spodobało i twórcy tych narzędzi dźwiękowych długo nie pożyli.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.