Wyłączą panele słoneczne, bo prądu za dużo

Opublikowano: 21.01.2025 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 654

Niemcy chcą wyłączać zdalnie panele słoneczne, bo od czasu do czasu prądu jest za dużo.

Źródło: YouTube.com

image_pdfimage_print

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. Neocortex 21.01.2025 13:04

    „Wyłączą panele słoneczne, bo prądu za dużo” = „Wyłączą panele słoneczne, bo nie ma jak doić obywateli na energii elektrycznej”

  2. Katarzyna TG 21.01.2025 21:49

    Gdyby prądu było za dużo to by nie otwierali z powrotem elektrowni węglowych:)

    Jak przychodzi ludziom płacić uczciwe stawki za oddawaną do sieci energię to wtedy dostawcy zabierają swoje zabawki z piaskownicy i idą na skargę do ustawodawcy:)

  3. Bruce Lee 21.01.2025 23:57

    Na starych zasadach Net-billingu było tak: oddajemy do sieci -potrącają nam około 20 % wartości ,w drugą stronę odwrotnie. Teraz bym się mocno zastanowił czy oddawać do sieci,bo latem w południe to i można dopłacać ,oddając prąd,wolałbym już nadwyżki zapodać do bojlera na grzałkę trójfazową-taniej wyjdzie i woda będzie goraca.

  4. kufel10 22.01.2025 05:01

    Nie „bojlera” ani brojlera, tylko zasobnika CWU. Piece i bojlery zniknęły razem z czarno-białymi telewizorami, nyską i tarpanem. Zasobnik szybko się wychładza i ma dość ograniczoną pojemność cieplną którą policzysz ze wzoru m*cp*dt. Bez strat masz magazyn który będzie się opłacał z dotacji lub po prostu korzystanie z energochłonnych urządzeń w „piku” gdzieś w południe. Poza tym instalacja PV powinna być właściwie zwymiarowana, nie na zasadzie jak za darmo to montuj ile się da, typowe polskie podejście.
    ps. Częste mycie skraca życie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Zbiórka pieniędzy na działalność portalu w maju 2025 r. jest zagrożona. Dlatego prosimy wszystkich życzliwych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu jest ważny, o pomoc w jej szczęśliwym ukończeniu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność finansową w przyszłości, zachęcamy do dołączania do stałej grupy wspierających. Czy nam pomożesz?

Brakuje:
1464 zł (22 kwietnia)
692 zł (3 kwietnia)

Nasze konto bankowe TUTAJ – wpłaty BLIK-iem TUTAJ (wypełnij „komentarz”, by przejść dalej) – konto PayPala TUTAJ

Z góry WIELKIE DZIĘKUJĘ dla nieobojętnych czytelników!