Władze Hagi chcą ograniczyć napływ imigrantów

Opublikowano: 19.05.2024 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2328

Władze Hagi rozważają wprowadzenie przepisów, które zobowiążą lokalnych pracodawców do zapewnienia zakwaterowania dla pracowników z zagranicy, zanim ci w ogóle przyjadą do miasta. Czy takie rozwiązanie ma w ogóle sens? Jakie są szanse, aby takie regulacje weszły w życie?

Nikt nie ukrywa, że wprowadzenie takich rozwiązań sprawi, że do miasta określanego, jako administracyjna stolica Holandii, będzie po prostu przyjeżdżać mniej emigrantów. Radny Martijn Balster z PvdA zwraca uwagę, że osoby już mieszkające w Hadze są po prostu „wypierani” ze swojego własnego miasta na rynku mieszkaniowym przez przybyszów spoza granic kraju.

„Imigranci podnoszą ceny i sprawiają, że mieszkania stają się niedostępne dla osób o średnich i niskich dochodach” – komentuje radny Balster, jak cytujemy za portalem „NL Times”. „Nie może być tak, że w mieście nie ma już miejsca dla ludzi, którzy tu dorastali, ze względu na nieograniczony napływ emigrantów i migrantów zarobkowych. Pojawia się pytanie, czy Haga nadal jest w stanie poradzić sobie z rosnącą liczbą emigrantów i migrantów zarobkowych” – podsumowuje.

Według władz w mieście mieszka około 20 000 emigrantów i 50 000 pracowników migrujących. Haga liczy ponad 500 000 mieszkańców. Według Balstera rynek mieszkaniowy w mieście znajduje się w jeszcze trudniejsze sytuacji, niż w innych dużych miastach. Jest tak, ponieważ, Haga jest najgęściej zaludnionym miastem w Holandii, a jej położenie pomiędzy Morzem Północnym a rezerwatami przyrody oznacza, że nie ma już zbyt wiele miejsca na dalszą rozbudowę.

Argumentom wysnuwanym przez Balstera w pewnym stopniu przeciwstawia się Balakrishnan Rajagopal, specjalny sprawozdawca ONZ ds. odpowiednich warunków mieszkaniowych. W marcu opublikował raport, w którym stwierdził, że przyczyną niedoboru mieszkań w Holandii jest polityka rządu, a nie imigranci.

Według Rajagopala niektórzy wysoko wykwalifikowani emigranci z „określonych branż” i „określonych obszarów” mogą stanowić „pewną konkurencję” dla mieszkańców i rzeczywiście sprawiać, że ceny mieszkań idą w górę. Niemniej, według wszystkich dostępnych dowodów nie to jest główną przyczyną ogólnego kryzysu mieszkaniowego nie tylko w Hadze, ale w całej Holandii.

Warto na zakończenie dodać, iż z podobnymi rozwiązaniami eksperymentuje inne holenderskie miasto, a mianowicie Rotterdam. Jeszcze w maju 2024 ma powstać specjalny raport w tej sprawie, który zostanie zaprezentowany ustępującej ministrze spraw społecznych i zatrudnienia Karien van Gennip.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk

image_pdfimage_print

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. wojtek 19.05.2024 20:01

    To jakby gasić samochodowa gaśnica pożar lasu, przecież tam ludności napływowej jest trochę ponad 50% a ich dzietność jest przynajmniej 2x taka jak Holendrów, zabawne wiatraki… Too late

  2. Waldemar 21.05.2024 21:15

    „ustępującej ministrze”???? Panie Wiśniewski. „ustępująca” to jest pańska polszczyzna.”ministrze”???Do ustępu to z pańskim językiem trzeba. Razem z „ministrom”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Zbiórka pieniędzy na działalność portalu w maju 2025 r. jest zagrożona. Dlatego prosimy wszystkich życzliwych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu jest ważny, o pomoc w jej szczęśliwym ukończeniu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność finansową w przyszłości, zachęcamy do dołączania do stałej grupy wspierających. Czy nam pomożesz?

Brakuje:
1464 zł (22 kwietnia)
692 zł (3 kwietnia)

Nasze konto bankowe TUTAJ – wpłaty BLIK-iem TUTAJ (wypełnij „komentarz”, by przejść dalej) – konto PayPala TUTAJ

Z góry WIELKIE DZIĘKUJĘ dla nieobojętnych czytelników!