W USA nielegalnym imigrantom odebrano prawo do azylu

Opublikowano: 12.06.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1357

Ustawę natychmiast skrytykowali zarówno republikanie, jak i demokraci. Wiele osób zdziwiła tak radykalna zmiana polityki Białego Domu wobec nielegalnych imigrantów, jednak po dokładnym jej przeanalizowaniu w ustawie są luki, które niweczą te ograniczenia.

Po pierwsze, dokument przewiduje wyjątki dla nieletnich migrantów bez opieki dorosłych, osób stojących w obliczu poważnych zagrożeń dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz ofiar handlu ludźmi. Jednak główną cechą tej ustawy jest to, że te środki będą obowiązywać do momentu, gdy średnia liczba zatrzymań nielegalnych migrantów przekraczających granicę USA i Meksyku nie spadnie poniżej 1,5 tys. dziennie. CBS News zauważa spadek tego wskaźnika w kwietniu do około 3,8 tys. w porównaniu z marcem. W przypadku przekroczenia progu 2,5 tys. po zdjęciu ograniczeń Biały Dom obiecał ponownie zaprzestać udzielania azylu nielegalnym imigrantom.

Innymi słowy, Biden próbował zająć jednocześnie dwa stanowiska: republikanom chce sprzedać pomysł na zaostrzenie polityki migracyjnej, a swoim wyborcom z Partii Demokratycznej — o tymczasowym charakterze tych środków. Mówiąc inaczej, rozładować trochę sytuację na granicy i wszystko wróci do normy. Jednocześnie Biden postanowił przenieść odpowiedzialność za kryzys migracyjny na nowe przywództwo Meksyku. Prezydent USA wezwał niedawno wybraną na stanowisko szefa Meksyku Claudię Sheinbaum do podjęcia nowych działań w celu rozwiązania sytuacji na granicy. Niuansem jest to, że Sheinbaum obejmie stanowisko za kilka tygodni przed wyborami w USA. Innymi słowy, Biden faktycznie przekazał decyzję w tej sprawie politykowi, który prawdopodobnie będzie współpracować z nową administracją USA.

Tymczasem problemy na granicy stają się coraz bardziej niebezpieczne, a zakaz przyznawania azylu może tylko pogorszyć sytuację. Ludzie, którzy dotarli do granicy amerykańskiej i pokonali już tysiące kilometrów, prawdopodobnie nie zawrócą po prostu do domu. Podobne inicjatywy mogą prowadzić do starć na granicy, czego Biden bardzo by nie chciał przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Kryzys na granicy z Meksykiem i USA rozgorzał już w 2021 roku, ale w ostatnim czasie sytuacja stała się krytyczna.

Amerykańska służba graniczna odnotowuje rekordową liczbę zatrzymań związanych z próbami nielegalnego przekroczenia granicy — 250 tys. Z powodu kryzysu na granicy władze federalne wdały się w spór z władzami Teksasu — na wniosek republikańskiego gubernatora stanu, Grega Abbotta, tam zainstalowano drut kolczasty, pływające przeszkody i ogrodzenia, a także przejęto kontrolę nad obszarem granicy w okolicach miasta Eagle Pass i nie wpuszczano tam federalnych agentów.

Autorstwo: Adam Północny
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.