Liczba wyświetleń: 632
Przedwczoraj w maszynowni 4 bloku energetycznego w elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie doszło do częściowego zawalenia się ścian. W obiekcie nie odnotowano zmian poziomu promieniowania ani poszkodowanych – podaje biuro prasowe elektrowni.
Do katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu doszło 26 kwietnia 1986 roku. W rezultacie zanieczyszczenia radioaktywnego ucierpiało mnóstwo regionów Rosji, Ukrainy i Białorusi. Po katastrofie nad uszkodzonym blokiem elektrowni atomowej zbudowano sarkofag, który w ostatnich latach stopniowo ulega zniszczeniu.
Źródło: Głos Rosji
TAGI: Czarnobyl, Elektrownia atomowa, Promieniowanie, Radioaktywność
Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU
Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!
Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.
Ten sarkofag był przewidziany na 20 lat a stoi już 26, więc nic dziwnego że się sypać zaczyna. Jakiś czas temu była groźba że komin wentylacyjny się przewróci na sarkofag i go zniszczy, przez co mogło się więcej szkody narobić. Jakoś go poreperowali i na razie jeszcze stoi. Co do szczelności samego sarkofagu to już dawno ją stracił. Woda leci do środka i wiatr hula poprzez dziury w konstrukcji. Niby pracują nad zbudowaniem kopuły aby to wszystko przykryć. Mam nadzieję że się wyrobią na czas. Pytanie tylko ile tego świństwa poszło w powietrze przy katastrofie w Japonii? Tego się pewnie nie dowiemy, bo jakoś dziwnie przestali monitorować.
Nie ścian tylko dachu i nie zawalenie tylko odpadnięcie części STAREGO dachu poza sarkofagiem. Tak poza tym reszta się zgadza.
Normalnie jak Radio Erewań z czasów ZSRR. 🙂
Będąc przy tematach energetycznych, to warto sobie zrobić taki piecyk, http://nowaziemia.com.pl/viewtopic.php?t=496
bardzo duże oszczędności.
jak słusznie ktoś zwrócił uwagę, Czernobyl i Fukushima to obiekty cywilne które dotknęła katastrofa a przez to były medialnie nagłośnione, niewiele uwagi się poświęca na fakt że od lat 40-tych XXw. miały miejsce na ziemi setki prób jądrowych na lądzie pod wodą i w powietrzu. Jakie to miało skutki dla planety?
Z tego co kiedyś widziałem na jednej z wizualizacji to od 1945 do 1998 roku odbyło się 2053 testów jądrowych w wielu miejscach na ziemi. Można to zobaczyć pod tym linkiem (A Time-Lapse Map of Every Nuclear Explosion Since 1945 – by Isao Hashimoto):
http://youtu.be/LLCF7vPanrY?t=13m46s
Wiele z tych testów było nad powierzchnią ziemi i w wodzie, więc wiele z radioaktywnych substancji ciągle jeszcze będzie krążyć w ekosystemie przez wiele set a nawet tysięcy lat.