W Afryce wprowadzają na rynek mleko z insektów

Opublikowano: 21.06.2024 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2055

Od kilku lat na Zachodzie bezskutecznie próbuje się spopularyzować produkt mleka z insektów. Produkuje się je z „mleka karaluchowego”, mleka wytwarzanego z żyworodnego karalucha Diploptera punctata. Ten szczególny gatunek karalucha, który zwykle występuje na wyspach Pacyfiku, takich jak Hawaje, jest jedynym znanym karaluchem, który rodzi swoje młode, a nie składa jaja. Ich mleko to kryształ białek, tłuszczów i cukrów ważnych dla rozwoju młodych karaluchów.

Po fiasku na rynkach zachodnich obecnie produkt próbuje się wprowadzić do Afryki. Jak podała afrykańska gazeta Africa.cgtn.com „Południowoafrykańska firma rozpoczęła sprzedaż tak zwanego Entomilk, specjalnego mleka wytwarzanego z hodowlanych owadów. »Pomyśl o Entomilku jako o zrównoważonej, przyjaznej dla środowiska, pożywnej, wolnej od laktozy, pysznej i pozbawionej poczucia winy alternatywie mlecznej przyszłości« – oznajmił Gourmet Grubb na swojej stronie internetowej. Według firmy jedną z najważniejszych zalet Entomilk jest wysoka zawartość białka i bogactwo minerałów, takich jak żelazo, cynk i wapń”.

Dalej afrykańska gazeta słusznie zauważyła, iż oprócz tego, iż tego rodzaju produkt jest obrzydliwością to nikt nie robił żadnych badań bezpieczeństwa, czy tego rodzaju produkt jest bezpieczny dla ludzi do spożywania. „Badanie przeprowadzone przez indyjskich badaczy w 2016 roku wykazało, że szacuje się, że mleko karaluchów zawiera ponad trzykrotnie więcej energii niż równoważna masa mleka krowiego. Naukowcy nie spodziewali się jednak, że mleko karaluchów wkrótce pojawi się w supermarketach. Poza nieatrakcyjną nazwą nie jest jasne, czy mleko jest bezpieczne do spożycia. Poza tym nie ma wystarczających badań, aby uczynić to obrzydliwe jedzenie atrakcyjnym. »Nie mamy dowodów na to, że rzeczywiście jest on bezpieczny do spożycia przez ludzi« – powiedział Subramanian Ramaswamy, główny autor badania z 2016 roku”.

Na podstawie: Time.com, Africa.cgtn.com
Źródło: PrisonPlanet.pl

image_pdfimage_print

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Romeo 21.06.2024 18:08

    czas na pasi-koninę! udka stonogi – KFC się przebranżowuje! Frutti di roballe! Wsz-y-ushi! Wszaghetti robalesse!
    Biore, podwójnie!

  2. Szurnięty Mędrzec 21.06.2024 19:45

    To jeszcze nic, ja widziałem mleko sojowe. Wyobrażacie sobie że nasiona się doi?!?

  3. RisaA 21.06.2024 20:37

    Kłamstwo. Insekty nie dają mleka.

    > Nie mamy dowodów na to, że rzeczywiście jest on bezpieczny do spożycia przez ludzi

    Mleko jest bezpieczne. Mleko to naturalny produkt od krów i kóz. Mleko jest wydzielane przez gruczoł sutkowy a nie przez jelito. Wydzielina z jelita karalucha nigdy nie będzie mlekiem a będzie jedynie eksprymentalnym płynem. Wydzielina z jelita po wydostaniu się na zewnątrz to guano. Nie nazywajcie guana mlekiem!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.