Liczba wyświetleń: 781
Zgadnij czego brakuje w poniższym nagłówku z Bloomberga: “Iran i Rosja ogłosili podpisanie wartej 20 miliardów dolarów umowy wymiany ropy za towary: Reuters”.
Jeśli zauważyłeś całkowity brak odniesienia do przepływu dolara w dowolnym miejscu to masz pełną rację. To jest dokładnie to o czym ostrzegaliśmy gdy Zachód i/lub JPMorgan zagonią Rosję do bezdolarowego rogu.
To czego właśnie dokonał JPMorgan, to rozpoczęcie ataku prewencyjnego, który jest ekwiwalentem blokady SWIFT dla Rosji. W podobny sposób Iran został wypchnięty z petrodolara co zmusiło go do rozpoczęcia dokonywania transakcji w rublach, yuanach i oczywiście w złocie w zamian za towary i usługi zarówno importowe jak i eksportowe.
Można się zastanawiać czy prawdziwą intencją JPMorgan, było zachowanie „dziewiczej” reputacji i nie przeprowadzanie transakcji ze „złymi Rosjanami”, zapalając lont, który odbierze Rosji wybór, dobrowolnego odejścia od petrodolara prowadząc do wymuszonego odejścia, co zresztą będzie jedynie przyspieszało sformalizowanie euroazjatyckiej osi Chin, Rosji i Iranu?
Innymi słowy, Rosja wydaje się być bardziej niż szczęśliwa komunikując, że jest tak samo skłonna do korzystania z barteru (i „broń Boże” złota), i wkrótce innych walut „regionalnych”, zamiast użycia dolara amerykańskiego, co jest prawie niezamierzonym wynikiem zachodniej blokady, która wydaje się, że przynosi tylko odwrotny skutek i dodatkowo wpłynęła na nietykalny status petrodolara.
Na podstawie: zerohedge.com
Źródło: PrisonPlanet.pl
To było do przewidzenia, i nie trzeba byc wielkim politykiem, ale zwykłym obserwatorem obecnej rzeczywistości. Uwolnienie sie Rosji, Iranu, i innych krajów, będacych nieposłusznymi wobec usa, jest najlepszym sposobem, uodpornienia sie od szantażu ekonomicznego tego hegemona i satelitów, z unii europejskiej. Moim zdaniem jest to poczatek końca dominacji dolara, a co za tym idzie usa… Bo jesli uda się to Iranpowi i Rosji, mysle, że dołącza się chiny, i kilka innych krajów, które bardzo chetnie uniezaleznia sie od dolara. Jest tylko jeden minus, a to taki, że usa zagrozone upadkiem rozpeta wojnę, jakiej ludzkośc może nie przetrzymać…
@rumcajs Dobrze to ująłeś. Globalna wojna jest całkiem realna.
@Rumcajs
Ta wojna chyba jest już nieunikniona, im szybciej zaczniemy, tym szybciej skończymy.
@Rumcajs
Ta wojna chyba jest już nieunikniona, im szybciej zaczniemy, tym szybciej skończymy.
Oby tylko wszyscy psychopaci na takiej wojnie zginęli, bo jeśli nie to ta zaraza odrodzi się na nowo. I tak będzie cyklicznie jak to miało miejsce w przeszłości.