Ukraińcy legalizowali imigrantom pobyt w Polsce

Opublikowano: 12.06.2025 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 898

Ukraińcy legalizowali pobyt w Polsce imigrantom. Służby zatrzymały dziewięciu obywateli Ukrainy w Gdańsku i w Koszalinie w związku z procederem.

Dziewięciu Ukraińców usłyszało zarzuty w wyniku śledztwa Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Chodzi o nielegalne działania w zakresie legalizacji pobytu imigrantów w Polsce.

Zatrzymania miały miejsce w poniedziałek w Gdańsku i w Koszalinie. Ukraińcy usłyszeli zarzuty wręczania korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwianiu wymaganych do legalizacji spraw w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

Śledczy ustalili, że działania te miały wywrzeć „bezprawny wpływ” na urzędnika w związku z procedurą przyspieszenia wydania karty pobytu obcokrajowca. Zarzuty dotyczą przestępstw z art. 230a § 1 Kodeksu karnego, czyli płatnej protekcji biernej.

Zatrzymania to efekt śledztwa jeszcze z 2022 roku. Wówczas zatrzymano m.in. kobietę pracującą w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Ta przyjmowała pieniądze w zamian za przyspieszenie procedur administracyjnych w związku z legalizacją pobytu obcych.

Wraz z pośrednikami, stworzyła mechanizm naruszający zasady uczciwości działania instytucji państwowych.

Wobec dziewięciu zatrzymanych Ukraińców zastosowano policyjny dozór i zakaz kontaktowania się z podejrzanymi w sprawie. Śledczy nie wykluczają, że pojawią się kolejne czynności procesowe.

Autorstwo: DC
Na podstawie: Kresy.pl
Źródło: NCzas.info

image_pdfimage_print

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć „Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji „Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. najzwyklejszy 12.06.2025 20:25

    Precz z ukrami, wy… z naszej ziemi, wymazać ukr…….. . Precz = ……

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.