Liczba wyświetleń: 1011
PORTUGALIA. Skandaliczny incydent w Lizbonie. Kibice stołecznej Legii nie tylko zostali zatrzymani za próbę wniesienia materiałów pirotechnicznych, agresję wobec funkcjonariuszy policji i włamanie do sklepu. W czasie meczu rewanżowego 1/16 Ligi Europejskiej wywiesili na trybunach rasistowski transparent. Na bannerze widnieje postać w kapturze Ku-Klux-Klanu z logo Legii na piersi. Obok przekreślone są symbole gwiazdy Dawida oraz czarnoskóra twarz. Nad wszystkim – napis „White power”. Co więcej, na mecz w Lizbonie wszedł Piotr S., ps „Staruch”, posiadający zakaz stadionowy na Łazienkowskiej.
Rzecznik klubu Michał Kocięba jest zażenowany i bezradny. Za ten wybryk Legia może ponieść surową karę – regulamin UEFA przewiduje kary za złe zachowanie kibiców w wysokości od 100 euro do 1 mln euro. Sprawa wyjaśni się za miesiąc – tyle trwa postępowanie. Póki co działacze piłkarscy oraz oficjalne kluby kibiców w Polsce są bezradni i bezskuteczni wobec rasistowskich i nawołujących do nienawiści zachowań niektórych kibiców.
Opracowanie: Maria Skóra
Źródło: Lewica
„Co więcej, na mecz w Lizbonie wszedł Piotr S., ps „Staruch”, posiadający zakaz stadionowy na Łazienkowskiej.” – dokładnie tak, na Łazienkowskiej.
Wyrwać chwasty, oni nie mają nic wspólnego ze sportem i prawdziwym kibicowaniem. Jeżeli będziemy tolerować takie zachowania, to nigdy na świecie nie będzie dobrze. Jeszcze raz powtarzam – chwasty się wyrywa!!!
@rbq
Wyrywaniem chwastów zajmowaŁy się faszystowskie Niemcy…
Nigdy nie będzie dobrze na swiecie, gdy „mądrzejsi”, przekonani o swojej racji, będą się zabierać za wyrywanie chwastów.
Nigdy nie będzie dobrze, gdy „tolerancyjni”, będą wybierać, co należy tolerowac, a czego nie.
no ale z tym czarnym to przesadzili