Rośnie liczba przymusowych deportacji z Holandii

Opublikowano: 22.01.2025 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 908

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez DTenV, w 2024 roku prawie 6000 osób opuściło Holandię, częściowo dobrowolnie (54%), a częściowo przymusowo (46%). Liczba takich deportacji rośnie już czwarty rok z rzędu. W 2023 wyniosła 5780 osób, a w 2024 – 5990 osób. Wyliczenia te dotyczą osób, które ie mogły dłużej pozostawać w „Kraju tulipanów”. Opuszczenie Holandii odbywało się albo dobrowolnie, albo przymusowo.

Jak zaznaczają przedstawiciele Dienst Terugkeer en Vertrek, 2750 osób zostało deportowanych przymusowo w zeszłym roku, a kolejne 3240 opuściło kraj z pomocą rządową w jakiejś formie. „Spośród 5990 osób, które opuściły Holandię, 3710 powróciło do swojego kraju pochodzenia. Łącznie 1740 osób wyjechało do kraju europejskiego, w którym pierwotnie przebywały na podstawie Konwencji dublińskiej. Ponadto 540 osób wyjechało do innego kraju” – jak czytamy na oficjalnych stronach DTenV. Dodajmy, iż to właśnie regulacje wynikające z Konwencji dublińskiej wymagają od osób ubiegających się o azyl złożenia wniosku w tej sprawie w pierwszym kraju europejskim, do którego przybywają.

W 2024 roku proporcjonalnie więcej osób wróciło do Algierii. Było ich 210 w porównaniu do jedynie 40 w 2023. W przypadku Maroka było to 250 osób (2024), gdy w 2023 było ich 270. „Wynika to w dużej mierze z dobrych stosunków dyplomatycznych, jakie Holandia utrzymuje z władzami obu tych krajów” – jak podano. Łącznie 460 osób z obywatelstwem algierskim i 430 osób z obywatelstwem marokańskim opuściło Holandię. „Ponadto stosunkowo wiele osób z obywatelstwem polskim (360) powróciło do swojego kraju pochodzenia. Często są to osoby, które spowodowały uciążliwości i zostały zmuszone do wyjazdu” – jak podano w oficjalnym komunikacie DTenV.

Warto zaznaczyć, że generalnie rośnie ilość przymusowych deportacji. Tak, jak pisaliśmy wyżej, w zeszłym roku było ich 2750. W 2023 roku ich liczba sięgnęła 2370. 46% cudzoziemców, którzy w 2024 opuścili Holandię, zostało do tego przymuszonych. „W 2024 r. bardzo wysoki priorytet miały również wydalenia cudzoziemców skazanych za przestępstwa (VRIS). W miarę możliwości opuszczają oni Holandię natychmiast po wydaniu wyroku. W 2024 roku udało się to w 960 z 1220 przypadków (prawie 80%)” – dodano w oficjalnym komunikacie.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk

image_pdfimage_print

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.