Liczba wyświetleń: 3950
Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń Polsatu News niezidentyfikowany obiekt, który w piątek rano wleciał na terytorium Polski znad Ukrainy, to prawdopodobnie rosyjska rakieta manewrująca. Obiekt miał zmienić trajektorię i wrócić nad Ukrainę.
„W godzinach porannych w przestrzeń powietrzną RP od strony granicy z Ukrainą wleciał niezidentyfikowany obiekt powietrzny, który od momentu przekroczenia granicy, aż do miejsca zaniku sygnału obserwowany był przez środki radiolokacyjne systemu obrony powietrznej kraju” – czytamy w komunikacie Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
Ppłk Jacek Goryszewski, rzecznik DORSZ, zapewnił w TVN24, że podjęło ono wszelkie możliwe działania dla zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej. „Wszystkim środkom obrony powietrznej została podniesiona gotowość bojowa, są też – jeżeli jest to konieczne – podnoszone dyżurne pary myśliwców” – powiedział.
W sprawie pojawiają się sprzeczne doniesienia. Wójt gminy Komarów Wiesława Sieńkowska przekazała, że „trwają w tej chwili poszukiwania pocisku. Mieszkańcy Sosnowej-Dębowej i Kraczewa widzieli, jak coś przelatywało – według nich to pocisk, tak jakby przelatywał w stronę północną”.
Z kolei wicestarosta Tomaszowa Lubelskiego Jarosław Korzeń stwierdził, że obiekt miał spaść na pola uprawne. Korzeń zdradził, iż z „rozmów wie, że ludzie słyszeli charakterystyczny świst”.
Tymczasem Polsat News podaje nieoficjalne ustalenia, według których niezidentyfikowanym obiektem, który wleciał na terytorium Polski, była rakieta manewrująca Ch-22 lub Ch-101. „Według nieoficjalnych informacji rakieta miała przelecieć wzdłuż granicy i naruszyć naszą przestrzeń powietrzną. Po zmianie trajektorii miała wrócić na terytorium Ukrainy i tam prawdopodobnie została zestrzelona przez system obrony powietrznej Ukrainy” – czytamy na stronie PolsatNews.pl.
Autorstwo: AP
Na podstawie: Polsat News
Źródło: NCzas.info
A Ja myślę że był to nie zidentyfikowany pojazd kosmiczny. Mogę ubrać garnitur, krawat i udzielać wywiadów w telewizji i radiu na ten temat. Też znajdę słuchaczy, jak ten brodaty uśmiechnięty pan pod krawatem.
A co mowiono o poprzednich rakietach ktore w Polsce znaleziono……nim tamte rakiety odnaleziono to juz tzw polskie media glosily ze to muszom byc rosyjskie rakiety
To chuligany z Uzdrowiska Powiatowej Agencji zmontowali ze starego sprzetu harcerskiego produkcji grupy NO TO CO taki maly samolocik z napisem Made in Rosja
i puscili w powietrze a ze wiatr wial ze wschodu na zachod to ta zabawka wylondowala na pewno nie na Wiejskiej.
Dlaczego ten „wrogi” obiekt nie został zestrzelony przez nasze wojsko, które posiada tyle nowoczesnego sprzętu i tylu wiernych sojuszników?
Być może są to testy operacji „fałszywej flagi”.
Przygotowują się do przeprowadzenia operacji, która umożliwi wciągnięcie kolejnego kraju do wojny z Rosją, ponieważ Ukraina jest już w odwrocie i zaczyna jej dramatycznie brakować ludzi.
A może to protestujący kierowcy kupili sobie gadżet od Ukraińców i wystrzelili jako ostrzeżenie.
Porucznik Piotr Powałkao rakiecie.
https://m.youtube.com/watch?v=ufn8fdw2aJE
„rakieta manewrująca Ch-22 lub Ch-101” ma zasieg max 600 km z tego co napisane
Czyli jak ? Wszystko nie zadziałało bo jest amerykańskie i miało nie zadziałać ? Czy może te Patrioty, systemy ochrony powietrznej to tylko pic na wodę za grube miliardy ? Dlaczego mnie to nie dziwi…Elektrownie atomowe też zapewne po zbudowaniu przestaną działać przez „hakjerów Rassijskich”.
@walter, najważniejsze to zapłacić za towar. A czy cokolwiek działa, czy będzie dostarczone? – nie ma znaczenia.
Ponieważ temat jest identyczny jak artykuł z 30-12-2023: Kolejna nieizidentykowana rakieta spadła w Polsce. Tam opisałem dwa moje, myślę iż interesujące komentarze o ewentualnych skutkach bezmyślnych wiadomości. Zapraszam do przeczytania. niecowiedzacy