Chiny uruchomiły pierwszy pociąg towarowy na nowej bezpośredniej linii kolejowej na Białoruś, która powinna stać się jednym z najważniejszych korytarzy transportowych między ChRL a Europą.
Długość drogi, która łączyć chiński port „Yantian” w pobliżu Shenzhen i Mińska, wynosi 9,9 tysiąca kilometrów. Podróży po nowej linii kolejowej zajmie około dwóch tygodni, poinformowała gazeta „South China Morning Post”.
Pierwszy pociąg w poniedziałek wiezie na Białoruś 41 kontenerów chińskich towarów, począwszy od telefonów komórkowych a kończąc na częściach zamiennych do samochodów.
Coraz więcej chińskich miast w ramach strategii „Jeden pas — jedna droga” uruchamia bezpośrednie połączenia kolejowe z europejskimi miastami do przewozu towarów. Na przykład chiński Chongqing i niemiecki Duisburg łączą regularne przewozy towarowe dzięki bezpośredniemu połączeniu kolejowemu. Taki sam system dostaw łączy miasto Yiwu w prowincji Zhejiang, gdzie znajduje się największy na świecie rynek hurtowy, z Madrytem i Londynem.
Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!
Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.