Liczba wyświetleń: 821
Ponad 10 tys. osób wzięło we wtorek po południu udział w procesji pogrzebowej Mahmuda Adwana, który zginął kilka godzin wcześniej podczas izraelskiego nalotu na obóz dla uchodźców Qalandia. W wyniku starć z izraelskimi żołnierzami w pobliżu punktu kontrolnego Qalandia, ponad 30 Palestyńczyków zostało rannych od stalowych kul pokrytych gumą. Większość rannych trafiła do kompleksu medycznego w Ramallah, podczas gdy reszta została opatrzona na miejscu. Ciało Adwana zostało zabrane przed pogrzebem do instytutu medycyny sądowej na Uniwersytecie Al-Quds. Procesja pogrzebowa rozpoczęła się od obozowego meczetu do cmentarza al-Shuhada.
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej unieważnił decyzję w sprawie wpisania palestyńskiej organizacji Hamas na listę organizacji terrorystycznych. Trybunał doszedł do wniosku, że oskarżenia przeciwko organizacji opierają się nie na analizie działań Hamasu, a na twierdzeniach, rozprzestrzenionych w mediach i internecie. Jednocześnie sankcje wprowadzone wobec organizacji będą obowiązywać w ciągu trzech miesięcy. Wiele krajów (Izrael, USA, Kanada i inne) nadal uważa Hamas za terrorystów.
Premier Izraela Binjamin Netanjahu zwrócił się do UE z apelem o pozostawienie palestyńskiego Hamasu na liście organizacji terrorystycznych. „Hamas to krwawa organizacja terrorystyczna, która ma na celu zniszczenie Izraela” – podkreśla premier. Wcześniej Trybunał Sprawiedliwości UE unieważnił decyzję w sprawie pozostawienia Hamasu na liście terrorystów. Zdaniem trybunału, oskarżenia wobec palestyńskiej organizacji są nieuzasadnione.
Parlament Europejski poparł proces uznania Palestyny przez państwa UE i opowiedział się za kontynuowaniem rozmów w sprawie pokojowego uregulowania sytuacji na Bliskim Wschodzie. Za rezolucją zagłosowało 498 deputowanych, przeciw było 88. Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini oświadczyła, że Europa opowiada się za stworzeniem na Bliskim Wschodzie państwa arabskiego w granicach z 1967 roku z Jerozolimą jako stolicą Izraela i Palestyny. Wcześniej za uznaniem Palestyny opowiedziały się parlamenty Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii i Hiszpanii.
Parlament Luksemburga zagłosował za uznaniem Palestyny za państwo. Parlamentarzyści z przewodniczącym Komitetu ds. zagranicznych i obrony parlamentu Markiem Angelem na czele zaapelowali do premiera kraju Xaviera Bettela o „formalne uznanie Palestyny za państwo w granicach z 1967 roku, podlegających zmianom wyłącznie za zgodą obu stron”. Parlament i Senat Francji zagłosowały wcześniej za poparciem rezolucji w sprawie uznania państwa Palestyna. Nad rezolucją tą pracują również belgijscy ustawodawcy. Na dzień dzisiejszy Palestyna została uznana za państwo przez 135 krajów.
Źródła: Autonom (1), Głos Rosji (2-5)
Kompilacja 5 wiadomości na potrzeby „Wolnych Mediów”
Cyrki i paranoja..wszystko by manipulować tępego goja.
Wystarczy tylko ujednolicić i sprecyzować termin Organizacja Terrorystyczna, następnie na zimno wg tego kryterium, opisać stan rzeczy i mamy Izrael, USA, GB, Francje, Rosje na liście w pierwszej kolejności…następnie Mossad, CIA, GRU itp. Każdy formlny i nieformalny pracownik tych organizacji musi być traktowany jak terrorysta pierwszej klasy.
Każda deportacja do tych krajów powinna być z automatu blokowana ze względu na bestialstwo, tortury, opresje, znikniecia a nawet kary śmierci. Średniowiecze pełną gębą.