Norweski nøkken i inne wodniki

Opublikowano: 13.04.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 368

W czwartym odcinku „Elfów i trolli. Podcastu o Północy” Ania i Emiliana zabierają Was do Norwegii. Zanurzymy się w odmęty norweskich jezior, w których grasował nøkken – wodnik przybierający różne postacie, od białego rumaka, przez opuszczoną łódź, po potwora o świdrujących oczach. Wychodząc od jednego z najpopularniejszych obrazów Theodora Kittelsena opowiadamy legendy związane z wodnikiem, a także szukamy szwedzkich i mitologicznych krewnych norweskiego nøkkena.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Możliwość komentowania została wyłączona.