Liczba wyświetleń: 2991
W październiku na mapie Polski pojawiły się dwie nowe loże masońskie. Obie z nich działają w Rycie Szkockim Dawnym i Uznanym.
„Pierwsza w historii polska loża wolnomularska w Szczecinie zapaliła swe światła w dniu 12 października 2024 roku” – poinformowano. Druga z nich powstała 19 października we Wrocławiu. Wolnomularze podkreślali, że szczecińska loża jest co prawda pierwszą polską lożą, wcześniej jednak działały tam niemieckie.
„Działające w Szczecinie niemieckie Loże przedwojenne wnosiły do życia mieszkańców dobro, troskę, poszanowanie tradycji wolnomularskich. Niech ten zapis będzie hołdem dla tych, którzy walczyli o światło w mroku, w miłości do wiedzy, w poszukiwaniu sensu w braterstwie. Lecz od tej chwili polscy wolnomularze będą tworzyć nową historię opartą na wolności, równości i braterstwie” – czytamy.
Wrocławska loża „Fosforos” powstała w wyniku działalności „Loży Matki”, którą jest „Witelon”. Jak wyjaśniono, jest to „loża misyjna Wielkiego Wschodu Polski, pracująca na wielu polskich Wschodach, zajmująca się przygotowywaniem gruntu pod tworzenie nowych warsztatów w całym kraju”. Do powstania wrocławskiej loży przyczyniła się także pomoc członków poznańskiej loży „Pod Sokołem i Sową”. Zaznaczono, że większość spotkań loży odbywa się online, a tylko kilka razy w roku dochodzi do zjazdów i wówczas „organizowane są prace rytualne, intensywne warsztaty i szkolenia”.
Autorstwo: MMP
Na podstawie: Wolnomularstwo.pl
Źródło: NCzas.info
To takie retro NGO’s ; )
Działanie podobnie szkodliwe dla reszty społeczeństwa.
Cieszę się, że nareszcie w tym neo-bolszewickim kraju wysłuchano moich 'modlitw’ i bracia w wierze i Sprawie zawitali tutaj.
Również cieszy wybranie na pierwszą siedzibę miasta szefa wszystkich szefów. Dość symboliczny to akt.
Jakkolwiek mogę się mylić w interpretacji, to sądzę że numerologia daty założenia mogła zostać wybrana staranniej.
Ale liczę, że te małe potknięcie stanie się pamiętnym kamieniem węgielnym, na którego fundamencie uda się wykuć lepszą przyszłość.
Nic tak dobrze nie uczy jak błędy czy porażki.
Wierne sługi syjonistyczno-satanistycznych pasożytdów kabaalistycznych?
https://henrymakow.com/2024/10/oct-26—thrid-masonic-jewish-.html
@Grohmanon, w dalszym ciągu żydo-bolszewickim.