Nie będzie świąt Bożego Narodzenia, tylko anonimowe Święta

Opublikowano: 14.12.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 1104

Komuś zależy na tym, aby redukować i usuwać tradycyjne treści kulturowe i religijne jak np. święta Bożego Narodzenia. Stają się one jakimiś anonimowymi świeckimi Świętami. Pozbawia się je głębokich treści związanych  z religią, ale też z etyką, bo dotyczą one miłości.  Teraz liczy się tylko pozbawiona miłosierdzia konsumpcja. Następuje zmierzch sacrum, ale bez owego sacrum będziemy profanum, czyli tylko przyjaciółmi świata zwierząt, ale nie aniołów.

Autorstwo: Marek Sikorski
Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Możliwość komentowania została wyłączona.