W rozmowie Dariusza Rozwadowskiego i Elżbiety Lachman dowiesz się, kto i dlaczego stworzył europejski system edukacyjny. Czy status funkcjonariusza państwowego dla nauczycieli ma drugie dno? Co może grozić za wystawienie złej oceny, z którą nie zgodzą się rodzice? Trwają prace nad projektem ustawy, w którym jest tajemnicza furtka prawna. Czy pojawią się narzędzia prawne do dyscyplinowania nauczycieli? Co się stanie, jeśli polska szkoła zostanie przejęta przez urzędników zarządzających Europejskim obszarem edukacyjnym w 2026 r.? Czy nauczyciel będzie musiał być posłuszny dyrektywom dotyczącym edukacji płynącym z zagranicy? Jakich postaw ma uczyć szkoła po wejściu do Europejskiego obszaru edukacyjnego? Czy tylko urzędnicy z Brukseli są autorami zmian wdrażanych w polskim systemie edukacji? Czy zostaną zlikwidowane oceny liczbowe od 1 do 6? Czy zostaną zlikwidowane znane nam ze szkoły przedmioty np. geografia i biologia?
Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć „Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!
Poglądy autorów i użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji „Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne TUTAJ, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym e-mailem.