Liczba wyświetleń: 716
Od nowego roku osoby niepełnosprawne będą pracować w pełnym wymiarze, czyli po 8 godzin dziennie, a nie 7, jak dotychczas.
Wskutek nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, od 1 stycznia 2012 r. osoby ze znacznym, umiarkowanym lub lekkim stopniem niepełnosprawności będą pracować w pełnym wymiarze. Na wniosek lekarza pracownicy o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności będą mogli pracować w skróconych normach czasu pracy – informuje Polska Agencja Prasowa.
Obecnie czas pracy osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności wynosi 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo. W pełnym wymiarze czasu pracy mogą być zatrudnione tylko osoby z lekką niepełnosprawnością. Od 1 stycznia aby pracownik o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mógł pracować w skróconych normach czasu pracy (maksymalnie 7 godzin dziennie), powinien przedstawić pracodawcy zaświadczenie od lekarza przeprowadzającego badania profilaktyczne pracowników lub lekarza sprawującego opiekę nad osobą niepełnosprawną.
Nowa ustawa zawiera oczywiste niejasności. Lekarz nie musi wskazywania właściwego wymiaru czasu pracy dla danej osoby – ma jedynie obowiązek stwierdzenia, że stosowanie skróconych norm czasu wobec danego pracownika jest celowe. Co gorsza, w ustawie nie przewidziano instancji odwoławczej od decyzji lekarza, jeśli postanowi on nie wydawać zaświadczenia o celowości stosowania skróconych norm czasu pracy.
Źródło: Nowy Obywatel
W nowym porządku świata czyli w nowym marksizmie będą zabijani.
e tam, nie będą zabijani.
elity wyginą jak mamuty.
…a ten „nowy obywatel” to chyba od platformersów tuskowych
Zwolnienia – sorry kary ciężkiego więzienia powinny obejmować lekarzy onkologów, którzy na drugi świat wygonili chorych na raka – skandal
onkolodzy niech teraz myślą o wędrówce w Zaświaty, tylko kto ich przyjmie?