Liczba wyświetleń: 496
Sharyl Attkisson, wielokrotnie nagradzana dziennikarka śledcza, w swojej najnowszym wystąpieniu ostrzega przed poważnym problemem systemowym: wiele organizacji non-profit, które rzekomo działają na rzecz zdrowia i edukacji, tak naprawdę jest finansowanych przez przemysł, którego produkty miałyby te organizacje krytykować, a nawet zwalczać.
Attkisson wskazuje, że wiele z tych organizacji, które na pierwszy rzut oka zdają się być niezależnymi i obiektywnymi instytucjami, w rzeczywistości są skrycie powiązania z przemysłami, których interesy rzekomo miałyby kontrolować.
Jednym z najgłośniejszych przykładów dziennikarki jest jej dochodzenie dotyczące związków między stosowaniem antyperspirantów a ryzykiem zachorowania na raka piersi. Na podstawie wskazówek jednego z pracowników FDA, Attkisson zaczęła badać temat, jednak napotkała opór nie ze strony przemysłu kosmetycznego, ale co ją zaskoczyło – ze strony American Cancer Society (ACS).
Attkisson twierdzi, że FDA od lat chciała umieścić ostrzeżenia na takich produktach jak antyperspiranty, jednak napotkała opór ze strony przemysłu. Istnieją naukowe badania, które wskazują na potencjalny związek między stosowaniem antyperspirantów a ryzykiem raka piersi, lecz branża kosmetyczna odmówiła rozmowy, wskazując na organizację American Cancer Society jako na autorytet w tej kwestii. ACS stanowczo odrzuciła wszelkie sugestie dotyczące związku antyperspirantów z rakiem, nazywając je „mitem”, zarazem nie zapoznając się ze wskazanymi przez dziennikarkę badaniami. Organizacja ACS przyznała w odpowiedzi na pytanie Atkinson, że otrzymuje finansowanie od firm kosmetycznych produkujących antyperspiranty, lecz odmówiła ujawnienia dokładnej kwoty.
„Jeśli organizacja, która rzekomo walczy z rakiem, otrzymuje pieniądze od przemysłu, który może produkować rakotwórcze substancje – to jest to konflikt interesów, o którym społeczeństwo powinno wiedzieć” – uważa Sharyl Attkisson. Dziennikarka wezwała zarówno dziennikarzy, jak i obywateli, aby nie ufali organizacjom non-profit, zwłaszcza w sektorze zdrowia. „Kto płaci, ten często kształtuje opinię” – podkreśla, zachęcając do krytycznego myślenia, które polega na zadawaniu kluczowych pytań. Attkisson podkreśla, że tylko poprzez dociekanie i kwestionowanie ukrytych powiązań, możemy naprawdę zrozumieć, kto i dlaczego wpływa na nasze zdrowie i decyzje dotyczące zdrowia publicznego.
Autorstwo: Aurelia
Na podstawie: BitChute.com, UncutNews.ch
Źródło: WolneMedia.net